Фахівці Українського державного центру радіочастот продовжують здійснювати заходи, спрямовані на запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку.

За минулий місяць в Україні підрозділами з радіочастотного моніторингу виявлено 447  фактів з ознаками порушень Закону України «Про радіочастотний ресурс України».

Найбільшу кількість таких фактів зафіксовано фахівцями Подільської (145), Південної (84) та  Північно-східної (80) філій УДЦР. Серед регіонів лідирують Вінниччина (77), Одещина (62) та Київщина (42).

Найхарактернішими порушеннями є недотримання умов дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (192) та користування радіочастотним ресурсом без дозвільних документів (255).

Переважна більшість випадків недотримання встановлених правил експлуатації радіоелектронних засобів припадає на технологію широкосмугового радіодоступу, тобто доступу до мережі Інтернет.

Загалом у ІІІ кварталі поточного року  фахівцями здійснено плановий технічний радіоконтроль 541 068 одиниць контролю (базових станцій, РЕЗ, дуплексних пар, частот та ін.) на всій території України.

Варто нагадати, що питання взаємодії з виявлення та припинення порушення законодавства в галузі зв’язку було у центрі уваги під час спільної наради, яка  нещодавно відбулась  в УДЦР за участі представників держпідприємства, НКРЗІ та Національної поліції України.

 

4 жовтня 2018

Start typing and press Enter to search