На виконання рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, яка затвердила нові Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, законодавством встановлені певні вимоги до пунктів реалізації мобільних телефонів.

 

З метою захисту прав споживачів Український державний центр радіочастот продовжує інформувати населення про нововведення у сфері реалізації мобільних терміналів.

 

На вимогу покупця продавець повинен надати:

 

 

  • копію дозволу на реалізацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, виданого ДП „Український державний центр радіочастот” або його філією за місцем реєстрації продавця;

 

  • копію українського сертифіката відповідності на мобільні телефони, що продаються;

 

  • технічну можливість перевірити наявність в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільного телефону, що купується, та виконання терміналом заявлених виробником функцій.

 

 

У разі відмови продавця надати Вам зазначені послуги, радимо пошукати інший пункт реалізації!

 

Вимоги до пунктів реалізації мобільних телефонів:

 

 

  • у пункті реалізації обов’язково повинні бути копії сертифікатів відповідності на всі мобільні телефони, що реалізуються, та копія дозволу на реалізацію;

 

  • у пункті реалізації повинні бути створені умови для перевірки наявності в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільного телефону, що купується;

 

  • пункт реалізації має бути обладнаний комп’ютерною або іншою технікою з доступом до мережі Інтернет;

 

  • у кожному пункті реалізації повинна бути забезпечена можливість перевірки у присутності покупця справності та виконання всіх заявлених виробником функцій телефону, що купується.

 

 

Код ІМЕІ, нагадуємо, нанесено на фірмову етикетку, що розміщена на корпусі мобільного телефону під акумулятором, та  на його упаковку.

 

Перевірку дотримання встановленого порядку реалізації мобільних телефонів здійснюють Державна інспекція зв’язку та органи МВС України.

 

При виявленні порушень порядку реалізації мобільних телефонів повідомляйте Державну інспекцію зв’язку за телефоном 8(044) 422-85-14 або Український державний центр радіочастот за телефоном довіри: 8(044) 422-82-98.

Start typing and press Enter to search