Pingvin-Pro

 

Український державний центр радіочастот, Українська асоціація операторів зв’язку «ТЕЛАС» та Генеральний штаб ЗС України відпрацювали питання спрощення діючої процедури узгоджень частотних присвоєнь, проведення експертизи електромагнітної сумісності із радіоелектронними засобами спеціального та загального призначення, видачі висновків щодо електромагнітної сумісності (дозволів на експлуатацію) радіоелектронних засобів радіорелейного зв’язку у смугах 17,7-19,7; 22,0-22,6; 22,6-23,0; 23,0-23,6; 31,8-33,4 та 36,0-40,5 ГГц.

Результатом опрацювання вищезазначеного питання стало затвердження Протоколу щодо спрощення існуючого порядку узгодження частотних присвоєнь РЕЗ радіорелейного зв’язку у вищезгаданих смугах, яким з 01.07.2016 введено в дію Порядок здійснення частотних присвоєнь РЕЗ РРЗ у діапазонах 18, 23, 32 та 38 ГГц.

Прийняття рішення щодо запровадження Порядку відбулося за результатами тривалого аналізу результатів експлуатації РЕЗ радіорелейного зв’язку у відповідних смугах частот з РЕЗ спеціальних користувачів.

У коментарі прес-службі УДЦР директор з питань радіочастотних присвоєнь Євген Мирзаков відзначив, що даний Порядок дозволить суттєво скоротити терміни проведення узгоджень присвоєнь радіочастот, що, в свою чергу, призведе до скорочення термінів отримання висновків з електромагнітної сумісності РЕЗ радіорелейного зв’язку.

«Рішеннями з дерегуляції бізнесу задоволений як УДЦР, так і гравці телекомунікаційного ринку. Адже скорочення термінів отримання висновків щодо ЕМС з 80 до 30 діб, значно прискорить процес планування та розгортання мереж радіорелейного зв’язку в Україні, призведе до більш гнучкого реагування ринку на потреби споживачів», – наголосив Євген Мирзаков.

Він також зауважив, що за наявності письмової згоди користувача радіочастотного ресурсу, УДЦР може розглянути можливість надання йому висновку з ЕМС ще до отримання погодження від ГШ ЗСУ. При цьому, зазначатиметься, що умови експлуатації РЕЗ можуть бути змінені з урахуванням результатів погодження ГШ ЗС України.

Нововведення буде цікаве операторам телекомунікаційного ринку, які використовують РЕЗ радіорелейного зв’язку у діапазонах частот 18, 23, 32 та 38 ГГц для побудови мереж.

З метою дерегуляції телекомунікаційного ринку менеджмент підприємства вже ініціював низку заходів, які отримали схвальну оцінку партнерів. Зокрема, запропоновано зручні процедури опрацювання заявочних документів, розгляду Заяв на усунення радіозавад тощо.

Start typing and press Enter to search