В Українському державному центрі радіочастот, за участі заступників начальника УДЦР, керівників структурних підрозділів та начальників філій підприємства, відбулася розширена нарада, на якій підбито підсумки роботи підприємства за минулий рік та визначено основні завдання на 2011 рік.

2011-02-18-01

В нараді взяв участь Голова Національної комісії з питань регулювання зв’язку України Петро Яцук. У вступному слові він наголосив на необхідності досягти більш кардинальних позитивних змін в галузі зв’язку, посилити контролюючу функцію НКРЗ, забезпечити узгодженість дій НКРЗ і Держзв’язку, УДЦР і ДІЗ. Петро Яцук також пообіцяв сприяти колективу Українського державного центру радіочастот у виконанні покладених на нього завдань.

 

Оцінюючи результати виробничої діяльності за четвертий квартал та за дванадцять місяців 2010 року, начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк зазначив, що рік, який минув, в цілому був успішним для підприємства. План доходів виконано на 116 %. У порівнянні з 2009 роком, приріст доходів становив 14 %. Підприємство в 2010 році сплатило поточних податків і обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів та внесків до державних цільових фондів на 45 %більше, ніж їх було сплачено в 2009 році.

 

Основним джерелом надходження коштів, як свідчать тарифні показники, є роботи, пов’язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності (70 відсотків).

 

На сьогодні в складі системи технічного радіоконтролю УДЦР, як відзначив Павло Слободянюк, нараховується 121 мобільна станція радіоконтролю та 230 стаціонарних станцій радіоконтролю, розгорнутих у всіх обласних центрах та ще у 73 населених пунктах України. Технічному радіоконтролю минулого року підлягали 173 702 одиниць радіоелектронних засобів.

 

Результативно працювало також управління РЕЗ та ВП, фахівці якого, зокрема, здійснювали видачу дозволів на ввезення в Україну з-за кордону РЕЗ. У 2010 році видано дозволів на ввезення 9 952 156 РЕЗ, з них 8 821 537 мобільних терміналів. Крім того, дозволи на ввезення в режимі авторизованих поставок отримали 2 виробника продукції – Samsung та LG.

 

За даними Держмитслужби України, у минулому році офіційно ввезено до країни з-за кордону 9 988 949 мобільних терміналів проти 4 068 090 у 2009 році. До держбюджету за рахунок митних платежів надійшло 1 258 млн. гривень.

 

В результаті запроваджених заходів щодо обліку мобільних терміналів на ринку України вдалося довести частку легально ввезених мобільних телефонів, з урахуванням оцінок аналітиків ринку, до 92-97 % (проти 6-7 % у 2008 році).

 

Також динамічно зростали виробничі показники Центру сертифікації. За звітній період, наприклад, оформлено протоколами 780 випробувань. Центром видано 259 сертифікатів відповідності та проведено 86 технічних наглядів за серійною продукцією.

 

Стабільно працювало й управління радіочастотних присвоєнь. Фахівцями структурного підрозділу оформлено 15 438 висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ, оформлено та надано разом з філіями 101 701 дозволів на експлуатацію РЕЗ, скоординовано 4 261 частото-присвоєнь для РЕЗ України та 8 563 для РЕЗ інших країн.

 

Результати роботи щодо вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж загального користування також мають позитивну динаміку.

 

Не залишилася поза уваги учасників наради й тема міжнародного співробітництва. Воно полягало у проведенні міжнародної координації присвоєнь радіочастот РЕЗ України та інших країн, а також у забезпеченні участі у дослідженнях Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), Європейської конференції адміністрацій пошт та зв’язку (СЕПТ) та підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2012 року (ВКР-12).

 

На нараді особливий акцент було зроблено на необхідність чіткого дотримання плану розвитку підприємства, продовження модернізації програмного забезпечення, більш дієвої участі у здійсненні державного нагляду за користуванням радіочастотним ресурсом України та за ринком телекомунікацій, а також взаємодії з правоохоронними органами та ДІЗ.

 

Керівники регіональних філій розповіли про стан боротьби з радіозавадами та радіохуліганами.

 

Підсумовуючи розмову, Павло Слободянюк наголосив на необхідності законодавчого врегулювання деяких проблемних питань.

 

2011-02-18-02

Особливої уваги, як підкреслювалося, потребує, зокрема, підготовка нормативної бази для врегулювання процедур ввезення з-за кордону, користування радіочастотним ресурсом та експлуатації радіоелектронних засобів під час Євро-2012.

 

На нараді відзначалося, що кращих показників у виробничій та фінансово-господарській діяльності досягли Донецька, Вінницька та Чернігівська філії.

 

Start typing and press Enter to search