Не дивлячись на численні застереження з боку Національної комісії з питань регулювання зв’язку України та Українського державного центру радіочастот про те, що купувати треба тільки ті мобільні телефони, коди ІМЕІ яких вже внесено до узагальненої бази даних УДЦР, наші громадяни продовжують нехтувати цією порадою. А тому не зменшується кількість звернень до УДЦР тих, хто із здивуванням запитує, чому щойно придбаний телефон опинився в „сірому” списку або чому йому від оператора надійшло повідомлення про те, що цей телефон через три місяці обслуговувати не будуть.

 

Що тут відповісти? Звинувачувати ви можете самого себе. Адже про новий порядок ввезення в Україну з-за кордону радіоелектронних засобів, в тому числі, мобільних терміналів, та їх реалізації ми інформуємо громадськість фактично півтора року. І виправляти помилку доведеться самому покупцю – спробувати повернути куплений товар продавцеві.

 

Для того, щоб не опинитися в подібній ситуації та уникнути зайвих проблем, радимо при купівлі мобільного телефону дотримуватися елементарних правил. Вони досить прості.

 

Ще до придбання телефону слід, перш за все, перевірити, чи співпадають коди ІМЕІ цього телефону, що нанесені на пакувальній коробці та на корпусі апарату, під акумулятором. Вони мають бути ідентичними. Після цього треба включити телефон та набрати на клавіатурі комбінацію *#06#. Код ІМЕІ, який ви побачите на екрані, має бути таким же, як на упаковці та корпусі телефону. Потім, якщо всі ідентифікаційні коди співпали, необхідно відправити СМС з цим кодом на короткий номер 307. Через декілька секунд ви отримаєте відповідь, в якому із списків знаходиться цей апарат.

 

Таку ж перевірку можна зробити, зайшовши на сайт Українського державного центру радіочастот (www.ucrf.gov.ua).

 

Якщо коди ІМЕІ не збігаються чи телефон опинився в „сірому” списку, радимо відмовитися від придбання такого телефону. І не варто ризикувати, вірити запевненням продавця, що телефон найближчим часом буде зареєстрований. Вже підчас продажу телефону його код ІМЕІ має знаходитися в „білому” списку!

 

Таким самим має бути й порядок перевірки терміналу, в якому дві sim-карти. Єдине, що в ньому прошито два коди і обидва мають бути в „білому” списку. А перевіряти треба обидва коди ІМЕІ.

 

Про це розповів начальник УДЦР Павло Слободянюк в інтерв’ю одному із центральних ЗМІ.

 

– Основною метою створення узагальненої бази даних кодів ІМЕІ, – сказав він, – є захист прав споживачів. Споживач, витративши чималі кошти, має отримати якісний мобільний телефон, що не є шкідливим для здоров’я, та забезпечить отримання послуг належної якості.

Start typing and press Enter to search