9 квітня відбулася “гаряча лінія” Держкомзв’язку України, на якій обговорювалися питання стосовно процесу маркування радіоелектронних засобів при виробництві в Україні та ввезенні їх з-за кордону.

На телефонні запитання громадян відповідали перший заступник начальника Центру “Укрчастотнагляд” Павло Слободянюк та начальник служби інспекції електрозв’язку Центру “Укрчастотнагляд” Володимир Кіріченко.

Вже з травня всі виготовлені на території України та ввезені з-за кордону радіоелектронні засоби (РЕЗ) будуть маркуватися голографічними контрольними етикетками (ідентифікаторами ввезення). Попередження про впровадження цих заходів уже дало перші позитивні результати. За перший квартал поточного року збільшилася кількість дозволів на ввезення РЕЗ приблизно на 25 % порівняно з першим кварталом минулого року. Але для боротьби із “сірим” імпортом радіоелектронних засобів цих заходів недостатньо. Потребує та-кож удосконалення регулювання віт- чизняного ринку радіовипроміню-вальних засобів (РВП) та РЕЗ.

У лютому відбулися спільні робочі наради фахівців Центру “Укрчастотнагляд” з представниками операторів мобільного зв’язку, виробників РЕЗ, торговельних компаній. За результатами нарад створено робочу групу для опрацювання проекту Положення про порядок маркування РЕЗ і РВП, що виробляються, реалізуються, продаються та ввозяться з-за кордону на територію України, а також для обліку пропозицій щодо контролю за реалізацією РЕЗ та РВП усередині країни. При розробці Положення враховано європейський досвід. Так, наприклад, ще з 1998 року в деяких країнах Європи запроваджено спеціальне маркування, зокрема стільникових телефонів на підприємстві-виробнику. Партія виробів, яка призначатиметься для на шої країни, буде маркуватися за домовленістю з Укрчастотнаглядом відповідним логотипом поряд із серійним номером виробу. При перетині кордону додатково буде проведено маркування голографічними захисними елементами.

На сьогодні проект Положення вже узгоджений з робочою групою і знаходиться на затвердженні в Держкомзв’язку. Після реєстрації в Мін’юсті Положення буде оприлюднене.

Start typing and press Enter to search