В ході планового технічного радіоконтролю найбільше порушень у сфері користуванням РЧР виявлено на Київщині, Полтавщині та Львівщині

За період з 16 по 22 липня фахівці УДЦР підготували 5 висновків для прийняття НКРЗІ рішень щодо видачі ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, оформили та видали користувачам 315 висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів (РЕЗ) та випромінювальних пристроїв, 1048 дозволів на експлуатацію РЕЗ централізованого присвоєння та 619 дозволів – на РЕЗ децентралізованого присвоєння.

Зокрема, для розгортання мережі 3G станом на 24 липня поточного року видано 3 239 висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ та ВП та 2 119 дозволів на їх експлуатацію.

На мережах операторів зв’язку спеціалісти УДЦР провели технічний контроль телекомунікаційних мереж загального користування та виявили 5 382 порушення порядку маршрутизації міжнародного трафіку. З них 134 порушення припадає на мережі фіксованого зв‘язку, всі інші – на мережі мобільного зв‘язку.

З метою усунення порушень призупинено надання телекомунікаційних послуг 4 074 абонентам.

Підрозділи радіочастотного моніторингу здійснили плановий технічний радіоконтроль параметрів випромінювання 24 440 РЕЗ, виявили 21 порушення умов дозволів на експлуатацію РЕЗ, а також 67 незаконно діючих пристроїв.

Найбільшу кількість порушень на минулому тижні виявлено
у м. Києві та Київській області – (17), на Полтавщині – (14) та Львівщині – (9).

Також виявлено та усунено дію 10 джерел радіозавад.

Спеціалістами УДЦР складено 51 акт первинного технічного контролю при проведенні спільних із заявниками приймальних випробувань радіоелектронних засобів та здійсненні вимірювань параметрів РЕЗ на місці експлуатації.

За зверненням суб’єктів господарювання УДЦР продовжує здійснювати роботу з внесення кодів ІМЕІ мобільних терміналів до узагальненої бази даних.

За період з 16 по 22 липня до бази даних внесено 751 міжнародний ідентифікатор.

Фахівцями підприємства проведено певний обсяг робіт з оцінки відповідності продукції. Оформлено протоколами 49 випробувань.

Для довідки: фахівці з радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот у II кварталі 2015 року зафіксували та вжили визначених законодавством заходів щодо усунення 2113 порушень користування радіочастотним ресурсом України.

Переважна більшість випадків недотримання встановлених правил експлуатації радіоелектронних засобів припадає на радіотехнологію широкосмугового радіодоступу (1159). Чимало порушень також виявлено в радіотехнологіях радіорелейного зв’язку (192), цифрового стільникового зв’язку (60), ультракороткохвильового та короткохвильового зв’язку (21).

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search