Створені в регіонах України оперативні групи, до складу яких входять представники Українського державного центру радіочастот, Державної інспекції зв’язку та органів внутрішніх справ, фіксують численні порушення законодавства, пов’язані із запровадженням в Україні нового Порядку реалізації радіоелектронних та випромінювальних пристроїв, зокрема мобільних телефонів.

 

Так, в результаті перевірки торгівельних мереж Вінниці, Луцька та Сум, які займаються реалізацією мобільних терміналів, встановлено, що чимало підприємців грубо порушують Закон України „Про радіочастотний ресурс України”. Тобто на ринку мобільного зв’язку вони працюють без відповідних дозволів, хоча згідно законодавства, мають оформити та отримати їх в Українському  державному центрі радіочастот або в його філії за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

 

За фактом правопорушень, відповідно до статті 146 Кодексу України про адміністративні порушення, члени комісії склали 15 протоколів. У приватних підприємців, до рішення суду, вилучено всі мобільні телефони.

 

Український державний центр радіочастот наголошує, що затверджений НКРЗ новий Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв (№ 1339 від 05.02.09) поширюється на всіх суб’єктів господарювання – юридичних та фізичних осіб, які здійснюють на території України реалізацію РЕЗ та ВП. На дозвільній основі також здійснюється реалізація мобільних телефонів через мережу комісійної торгівлі та Інтернет-магазини.

Start typing and press Enter to search