За участі Генерального директорату експертів Європейської комісії з питань сусідства та розширення, а також експертів Литви та Фінляндії в м. Києві завершився семінар, який нещодавно проходив в рамках інституційної розбудови TAIEX: «Законодавство Європейського Союзу щодо  радіообладнання і телекомунікаційного термінального обладнання».

До участі у заході були запрошені представники Держспецзв’язку, Мінекономрозвитку, НКРЗІ, УДЦР, науково-дослідних інститутів галузі зв’язку, операторів телекомунікацій, Європейської бізнес асоціації, Інтернет асоціації України, органів з оцінки відповідності та інших громадських організацій.

Головною метою семінару було наближення законодавства України до права і нормативно-правової бази ЄС у сфері технічного регулювання.

Як повідомив в коментарі прес-службі держпідприємства начальник Центру з сертифікації УДЦР Олександр Лисенко захід був досить продуктивним, адже в ньому брали участь фахівці з великим практичним досвідом роботи в регуляторних органах, органах з оцінки відповідності, випробувальних лабораторіях, а також структурах державного ринкового нагляду України та країн Європейського Союзу.

Учасники обговорили зміст положень європейських Директив 2014/53/ЄС, 2008/63/ЄС та 2014/30/ЄС, їх відображення у національнихзаконодавчих актах країн-членів ЄС та поділилися досвідом їх впровадження.Розглянулипроблемні питання щодо нагляду за ринком та контролем за радіообладнанням, а також щодо формування та реалізації технічної політики органів регулювання та органів з оцінки відповідності.

За словами Олександра Лисенка, процедури, які регламентують доступ на ринок Європейських країн радіоелектронних засобів, досить жорсткі.

«Спрощеними їх назвати ніяк не можна. Навпаки, посилення вимог ЄС до розміщення на ринку радіообладнання вже знайшло відображення в новій Директиві 2014/53/ЄС, яка змінює Директиву 1999/5/ЄС. На цьому фоні, прагнення певних груп імпортерів продукції, які намагаються переконати Регулятора у необхідності «абсолютного» спрощення процедур доступу на ринок України РЕЗ(ВП), посилаючись на європейський досвід, не витримують ніякої критики», – наголосив Олександр Лисенко.

Він також додав, що на відміну від цивілізованого ринку, в Україні поки відсутній  як ефективний контроль за ринком, так і дієвий механізм притягнення до відповідальності постачальників недоброякісної продукції.

В минулому місяці, наприклад, деякі види продукції, яка підлягала випробуванню в ЦС УДЦР, не відповідали параметрам електромагнітної сумісності (вимогам стандарту ДСТУ ETSIEN 301 489-1:2008), параметрам протипожежної безпеки  (стандарт ДСТУ 4467-1:2005), а також узагальненим умовам застосування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, визначених відповідним Планом використання РЧР України затвердженого Рішення НКРЗІ (№18 від 12.01.2012).

Усвідомлюючи всю важливість цієї проблеми УДЦР сподівається, що в Україні будуть прийняті ті нормативно-правові акти, які базуються на директивах Європейського Союзу.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search