Останніми днями деякі ЗМІ та Інтернет-ресурси активно поширюють повідомлення про те, що українська влада збирається запровадити додатковий (окремий) збір за ввезення в країну електронних пристроїв, які підтримують Wi-Fi. Повідомляється також, що, цитуємо, «за чутками, з подібною ідеєю виступила Нацкомісія з регулювання зв’язку (НКРЗ)». Підкреслимо, ЗА ЧУТКАМИ. А оскільки ця тема безпосередньо стосується питань діяльності Українського державного центру радіочастот, вважаємо за доцільне повідомити наступне.

З 01.01.2011 року в Україні були внесені зміни до кодів, за якими класифікуються товари згідно із Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД). Це було зроблено на виконання положень Митного кодексу України та відповідно до Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності з метою гармонізації цих кодів зі світовою класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльностi у версії 2007 року.

На сьогодні в Україні діє Перелік радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи, затверджений рішенням НКРЗ від 04.02.2010 № 51, зареєстрований відповідним чином в Міністерстві юстиції України, що містить коди УКТЗЕД, що діяли до 2011 року. А тому органам митної служби та працівникам УДЦР доводиться при користуванні цим переліком застосовувати перехідні таблиці.

Для приведення діючого нормативно-правового документа НКРЗ, в частині кодів УКТЗЕД, у відповідність до законодавства Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, прийняла рішення від 16 липня 2013 року № 446 «Про прийняття за основу проекту рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації «Про затвердження Переліку радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, для ввезення яких, в тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, не потрібні дозволи» (далі – Перелік).

Цим рішенням вносяться зміни до діючого на сьогодні Переліку з метою приведення кодів товарів у відповідність до чинного УКТЗЕД. При цьому суть змісту цього документу, тобто переліку радіоелектронних засобів, для ввезення яких не потрібні дозволи, не змінюється, а перелік товарів, які можна ввозити без оформлення в УДЦР відповідних дозволів, навіть розширюється.

Зазначеним проектом нормативного документу, зокрема, передбачено бездозвільне ввезення для власних потреб окремих пристроїв, які містять у своєму складі Wi-Fi.

Так, дозволяється ввезення для власних потреб без дозвільних документів до чотирьох планшетів, комп‘ютерів, бездротових клавіатур і мишок, 3D-окулярів, принтерів, веб-камер, моніторів та інших пристроїв, обладнаних модулем Wi-Fi або іншими радіомодулями.

Ця ж сама норма існує в чинному на сьогодні Переліку.

Всі засоби у більшій кількості, ніж зазначено в проекті нового Переліку, у тому числі оснащені Wi-Fi модулями, на сьогодні ввозяться на підставі оформлених Українським державним центром радіочастот дозволів на ввезення з оплатою, визначеною затвердженими у встановленому законодавством тарифами, в розмірі 10 гривень. Така ж норма залишається і в подальшому.

Ніяких додаткових податків або платежів НКРЗІ цим рішенням не вводила.

Український державний центр радіочастот офіційно заявляє, що дозвільна система в першу чергу спрямована на захист прав споживачів: наповнення українського ринку радіоелектронними засобами, технічні характеристики яких забезпечують належні експлуатаційні характеристики та не становлять небезпеки для здоров‘я при їх використанні. У разі, якщо фізична особа ввозить з-за кордону для власних потреб якийсь прилад із зазначеного вище Переліку у дозволеній кількості, то вона особисто повинна турбуватися про власну безпеку та якість пристроїв. При цьому отримувати та оплачувати в УДЦР дозвіл на його ввезення не потрібно. У разі, якщо ввозиться більше чотирьох приладів, то згідно чинного законодавства потрібно отримувати відповідний дозвіл для унеможливлення потрапляння на наш ринок радіоелектронних засобів, що не відповідають умовам їх застосування в Україні.

Ніяких суттєвих змін до чинного на сьогодні Переліку рішенням НКРЗІ не пропонується. Перелік лише було доповнено новими видами радіообладнання, що дозволяється ввозити громадянам для власних потреб без отримання відповідного дозволу на ввезення.

Так що повідомлення, поширене окремими ЗМІ, є, як називають у журналістиці, «уткою». Прикро, що її автор користується неперевіреними чутками. Оперувати ж треба достовірними, перевіреними фактами. Радимо: перш, ніж здіймати галас, треба, як кажуть, дійти до істини, розібратися в ситуації, уважно прочитати документ та проконсультуватися з фахівцями.

Start typing and press Enter to search