Невтішний прогноз ринку „сірих” мобільних телефонів дав начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк в інтерв’ю журналісту одного з центральних ЗМІ.

Характеризуючи стан ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, керівник УДЦР відзначив, що суттєве зменшення в 2012 році, у порівнянні з 2011 роком, кількості законно ввезених мобільних терміналів напряму пов’язане із затягуванням вирішення на законодавчому рівні питання щодо відключення незаконно ввезених та викрадених мобільних телефонів. Розгляд розробленого законопроекту „Про внесення змін до Закону України „Про телекомунікації” щодо запобігання користуванню терміналами, законність ввезення яких на територію України не підтверджена” (реєстраційний номер № 9695), який має сприяти розв’язанню цієї болючої проблеми, Верховною радою України минулого скликання переносився три рази. В результаті чого розроблені регуляторні процедури ввезення та експлуатації мобільних телефонів у повному обсязі не були реалізовані.

Це призвело до зневіри частини громадян України у послідовності та неминучості заходів щодо недопущення контрабандного ввезення з-за кордону мобільних телефонів, а також у тому, що вдасться розв’язати важливу соціальну проблему – крадіжки мобільних терміналів.

Як наслідок, починаючи з другої половини 2011 року, спостерігається поступове зменшення кількості мобільних телефонів, які надійшли в Україну у законний спосіб. В 2012 році їх кількість зменшилася, за оцінками аналітиків ринку, ще на 12 – 13 % від попереднього року. Тобто відбувається збільшення обсягу „сірого” ринку.

Особливої актуальності, крім цього, сьогодні набуло й питання крадіжок мобільних телефонів, яке автоматично буде знято з порядку денного після внесення відповідних змін до Закону України „Про телекомунікації”. Адже викрадення мобільного телефону тягне за собою певні моральні, а часто й матеріальні, втрати для колишнього власника. І найгірше, що може статися, коли доведеться розраховуватися із телефонними грабіжниками власним здоров’ям.

А статистика тут є досить красномовною. Відбувається сплеск крадіжок мобільних телефонів, планшетів, смартфонів тощо. За даними, отриманими з певних джерел, тільки протягом одного місяця поточного року кількість вкрадених телефонів складає більше 22 тисяч одиниць. Шляхом простих арифметичних розрахунків ми можемо дійти висновку, що за рік у нас викрадається понад 260 000 мобільних терміналів. Не виключно, що ця цифра є куди більшою, оскільки не кожний громадянин, чий мобільний був викрадений, звертається до міліції. Прикрим є той факт, що лише за один місяць близько 2 500 телефонів крадії заволоділи із застосуванням насильницьких дій. І найгіршим є те, що 15-20 відсотків постраждалих є діти.

На нашу думку, підкреслив Павло Слободянюк, нинішній обсяг „сірих” мобільних телефонів на українському ринку може вже сягати від 15 до 17 відсотків.

Start typing and press Enter to search