Останнім часом почастішали випадки надходження до Українського державного центру радіочастот заяв з проханням зареєструвати в базі даних кодів ІМЕІ мобільні телефони, привезені з-за кордону ніби-то для власних потреб. До цих заяв додаються гарантійні талони та товарні чеки з Російської Федерації.

 

Заяви надходять від громадян України, які мешкають в різних містах країни. Самі чеки видані одними й тими ж особами або торговими організаціями. Найбільш часто зустрічаються фінансові документи, видані торговим комплексом, очолюваним Фогелем В.Я.

 

Масове подання до УДЦР таких документів свідчить про те, що дехто намагається налагодити у нас в країні незаконний бізнес. Адже вочевидь ці мобільні телефони невідомого походження продають суб’єкти України на території нашої держави, причому коди ІМЕІ цих терміналів в узагальненій базі даних відсутні.

 

Ці несумлінні продавці, скоріш за все, пропонують покупцям писати заяви, до яких додають ксерокопії російського товарного чека з запевненнями про те, що на підставі цього придбані ними телефони буде зареєстровано в базі даних. Тобто вони потраплять до „білого” списку.

 

Український державний центр радіочастот інформує, що чинне законодавство не передбачає внесення кодів ІМЕІ таких телефонів до бази даних. А апарати, що придбані у такий спосіб, опиняться у „сірому” списку і через три місяці жоден український оператор мобільного зв’язку обслуговувати їх не буде.

 

Тож, шановні громадяни, будьте пильними та не ведіться на подібні договори, обіцянки та запевнення. Такі ділки вводять вас в оману, спекулюють на вашій довірливості та ошукують вас.

 

Купуйте лише ті мобільні телефони, коди ІМЕІ яких є в базі даних Українського державного центру радіочастот.

Start typing and press Enter to search