Нещодавно Випробувальний центр Державного підприємства „Український державний центр радіочастот” поповнився унікальним спеціалізованим вимірювальним комплексом швейцарського виробництва DASY5 NEO. Він призначений для визначення ступеню впливу на здоров’я людини електромагнітних полів від термінальних пристроїв радіозв’язку шляхом вимірювання SAR (питомої потужності поглинання випромінювання людським тілом). Подібного комплексу немає в жодній країні СНД.

 

Для налагодження спеціалізованого вимірювального комплексу SAR виробництва компанії Schmid & Partner Engineering AG (Цюріх, Швейцарія) до УДЦР прибув технічний директор і керівник компанії-виробника SPEAG Фін Бомхольт.

 

За його словами, система дозволяє якісно вимірювати SAR термінальних пристроїв радіозв’язку різного призначення будь-яких стандартів, наприклад, GSM, CDMA, TETRA тощо. Також комплекс забезпечує вимірювання рівня напруженості електромагнітного поля в об’ємі з розподільною здатністю від кубічних міліметрів до кубічних сантиметрів у діапазоні частот до 8 ГГц.

 

Пристрій цілком відповідає всім стандартам щодо вимірювання SAR для Європи та Америки (EN50360 IEEЕ 1528, IEC 62209-1,2, EN50361, EN50383) та для вимірювання рівня напруженості електромагнітного поля (EN 50392, EN 50357).

 

Потрібно зазначити, що діючі зараз в Україні норми на електромагнітні випромінювання визначені Державними санітарними нормами і правилами захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань, які були прийняті ще за радянських часів, коли мобільних телефонів ще не було застосовуються для оцінки середніх значень опромінення в просторі. Вони значно відрізняються від деяких світових.

 

– Ці норми у нас в декілька разів жорсткіші, – сказав начальник УДЦР Павло Слободянюк, – проте, їх не можна застосовувати для оцінки ступеню впливу на людину електромагнітного поля від термінальних пристроїв радіозв’язку (мобільних телефонів), де опромінення високолокалізоване. Це потребує внесення змін до чинної редакції зазначених норм з урахуванням світових тенденцій. Для цього й потрібне устаткування, за допомогою якого можна вимірювати такі випромінювання.

 

Діапазон використання комплексу DASY5 NEO досить широкий. Як  зазначив начальник ВЦ Олександр Лисенко, його можна застосовувати не тільки для проведення робіт з сертифікації термінальних пристроїв радіозв’язку, але й для науково-дослідних робот.

 

Крім того, Випробувальний центр УДЦР вийшов на рівень, який дозволяє проводити вимірювання для закордонних компаній. Не тільки тих, хто поставляє обладнання, але й тих, хто займається виробництвом та сертифікацією. Адже за кордоном існує нормальна практика, коли західні компанії певну частину тих або інших вимірювань віддають своїм підрядникам в інших країнах. Бути готовим до реалізації таких замовлень – є одним із перспективних напрямків роботи центру.

Start typing and press Enter to search