Начальник ДП „Український державний центр радіочастот” Павло Слободянюк прокоментував журналісту одного з інформаційних агентств ухвалені Національною комісією з питань регулювання зв’язку України  рішення щодо надання дозволів на ввезення в Україну радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, а також порядку їх реалізації.

 

За словами керівника підприємства, нові нормативно-правові документи передбачають створення єдиного реєстру легально завезених в Україну телефонів, а операторів мобільного зв’язку зобов’яжуть вживати заходів щодо абонентів, чиї коди IMEI телефонів не будуть занесені до цього реєстру.  На його думку, таке рішення позитивно вплине не лише на український ринок мобільного зв’язку, а й збільшить доходи до державної скарбниці. Окрім цього, у нововведенні існує і соціальний аспект.

 

– Новий механізм ввезення та реалізації мобільних телефонів дасть змогу краще зайнятися питаннями захисту прав громадян, – наголосив Павло Слободянюк.  – Адже йдеться не лише про безпечну продукцію, а й про попередження крадіжок телефонів. Офіційна статистика МВС України свідчить про сотні тисяч апаратів, що поцуплені у законних власників. Ця цифра  встановлена лише за кількістю офіційно поданих заяв. Я думаю, що реальна цифра набагато більша.

Start typing and press Enter to search