На засіданні, що відбулося 4 жовтня, Комісія взяла за основу рішення «Про затвердження Порядку ввезення та надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та визнання таким що втратило чинність, рішення НКРЗ від 05.02.2009 № 1338» (далі – Порядок).

Під час розробки документу фахівці Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації та Українського державного центру радіочастот урахували доручення уряду щодо перегляду нормативних актів з метою зменшення регуляторного впливу на підприємництво, вимоги нового митного законодавства та визначили такі принципи надання дозвільних документів, які, з одного боку, забезпечать раціональне використання обмеженого радіочастотного ресурсу, а з іншого – усунуть ряд складнощів для заявників, у разі ввезення та переміщення ними РЕЗ та ВП через кордон. Також передбачено скорочення до необхідного мінімуму кількості документів від заявників для отримання дозволу.

З урахуванням цих суттєвих змін, впровадження Порядку сприятиме захисту екології, української економіки та суспільства від напливу недоброякісних пристроїв і терміналів.

Дія цього Порядку поширюватиметься на всіх суб’єктів господарювання (юридичних та фізичних осіб), які здійснюють ввезення, в тому числі переміщення в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях РЕЗ і ВП, що призначені для застосування на території України в смугах радіочастот загального користування.

Порядок буде опубліковано на офіційному веб-сайті НКРЗІ з метою громадського обговорення.

Start typing and press Enter to search