Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, за підтримки корпорації Intel та Агентства США з питань міжнародного розвитку (USAID), провела практичний семінар, під час якого розглянуто аспекти щодо створення Фонду універсальних послуг.

 

У заході взяли участь члени НКРЗІ Людмила Єжова та Ірина Поліщук, представники Комісії та провідних операторів, провайдерів ринку, громадськості.

2012-02-29_01

Відкриваючи семінар, Ірина Поліщук зазначила, що забезпечення доступу громадян до загальнодоступних телекомунікаційних послуг є одним з пріоритетів регуляторної діяльності НКРЗІ, а сама ідея щодо створення Фонду універсальних послуг виходить далеко за рамки надання загальнодоступних послуг.

– Цю новацію, – сказала Ірина Поліщук, – в широкому розумінні, можна розглядати як Фонд стратегічних ініціатив. Потрібно відпрацювати механізми забезпечення доступу до цих послуг. Тому важливим є вивчення світового досвіду та врахування експертної оцінки стосовно створення  в Україні Фонду універсальних послуг.

З огляду на ці обставини, організатор семінару – НКРЗІ, побудував захід на розгляді презентацій та інтерактивному обговоренні існуючих проблем.

Так, представники НКРЗІ основну увагу у виступах приділили широкосмуговому доступу (ШСД) як питанню загальнодержавної ваги. Вони висловили бачення Комісії щодо стану національного ринку ШСД, визначили нормативно-правові та економічні аспекти забезпечення доступу до загальнодоступних телекомунікаційних послуг. На думку фахівців, розробка та затвердження регуляторних правил сприятимуть зниженню адміністративних бар’єрів у побудові інфраструктури мереж доступу. Одним із шляхів розв’язання існуючих проблем проникнення ШСД може стати, як вони вважають, створення Фонду універсальних послуг.

З міжнародними прикладами запровадження загальнодоступних послуг учасників семінару ознайомив представник USAID пан Девід Таунсенд. Він, зокрема, наголосив на тому, що Фонд універсальних послуг, як механізм забезпечення доступу населення до телекомунікаційних послуг, має стати складовою загальнонаціональної програми. Тільки тоді фонд сприятиме прискореному розвитку сучасних мереж зв’язку.

2012-02-29_02

Експерт також представив варіант національної стратегії забезпечення широкосмугового доступу.

А виконавчий директор Фонду універсальних послуг в Пакистані пан Парвез Іфтіхкар презентував модель втілення та забезпечення універсальних послуг  у своїй  країні.

Під час семінару його учасники ознайомилися із практикою впровадження та позитивним впливом Фонду універсальних послуг на поширення послуг ІКТ, запровадження широкосмугового доступу та забезпечення доступу до загальнодоступних послуг, а також  розглянули відповідність міжнародних прикладів і досвіду до ситуації, яка склалася в Україні.

Відзначалося, що продумане планування, глибокий аналіз ринків, врахування інтересів усіх сторін і зважений підхід до створення Фонду універсальних послуг сприятимуть зростанню економічних показників і покращенню соціального стану в державі, подоланню так званого цифрового розриву та забезпеченню населення якісними телекомунікаційними послугами.

Start typing and press Enter to search