У період з 28 вересня по 2 жовтня 2015 року працівники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» та підрозділів органів внутрішніх справ України провели 64 спільні заходи, спрямовані на виявлення та усунення порушень законодавства у сфері користування радіочастотним ресурсом України, що були вчинені невстановленими юридичними та фізичними особами, – повідомила прес-служба НКРЗІ.

За результатами заходів припинено роботу 63 радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, які були встановлені та експлуатувалися без дозволів на експлуатацію, складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення за статтею 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали про виявлені правопорушення встановленим порядком направлено до судів.

Як повідомляла прес-служба УДЦР тільки на Київщині днями було зафіксовано 27 незаконних передавачів нелегальних інтернет-провайдерів.

Всього з  початку 2015 року завдяки проведеним заходам припинено роботу 525 незаконно діючих РЕЗ, уповноваженими НКРЗІ посадовими особами за фактами виявлених порушень складено 105 протоколів про адмінправопорушення, відповідальність за які передбачена статтею 146 КУпАП «Порушення правил реалізації, експлуатації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв».

Звертаємо увагу, що експлуатація РЕЗ та ВП без відповідних дозволів призводить до виникнення радіозавад, і, як наслідок, створює загрозу національній безпеці, зокрема інформаційній безпеці, а також зменшує надходження до Державного бюджету України.

Особи, які мають намір здійснювати діяльність, пов’язану із застосуванням РЕЗ та ВП, що випромінюють електромагнітну енергію в навколишній простір у межах РЧР, повинні керуватися вимогами Закону України «Про радіочастотний ресурс України», згідно з яким користування РЧР України здійснюється на підставі відповідних ліцензій та дозволів на експлуатацію.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search