На своєму черговому засіданні, що відбулося 30 вересня 2014 року, НКРЗІ схвалила проект рішення «Про затвердження Порядку ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та визнання такими, що втратили чинність, рішень НКРЗ від 05.02.2009 № 1338 та від 03.12.2009 № 1773». Про це повідомляє прес-служба Комісії.

Проект рішення підготовлений з огляду на необхідність запровадження норм та процедур, що відповідають директивам ЄС та практикам роботи на ринках європейської спільноти, винесений на громадське обговорення рішенням НКРЗІ від 17 червня 2014 року та оприлюднений на офіційній сторінці НКРЗІ. Під час консультацій з громадськістю, засідань відповідної робочої групи до розробленого НКРЗІ документу надано пропозиції, які були враховані у остаточній версії документу.

Новим порядком визначаються такі ключові особливості, як:

  • ввезення громадянами, у тому числі переміщення у міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях РЕЗ та ВП;
  • ввезення радіоаматорами аматорських радіостанцій;
  • ввезення РЕЗ та ВП, призначених для демонстрації або використання на виставках;
  • ввезення РЕЗ для застосування під час організації та проведення концертів, фестивалів, шоу програм, спортивних заходів, інших громадських заходів;
  • ввезення РЕЗ в рамках міжнародної або регіональної системи моніторингу проходження письмової кореспонденції;
  • ввезення РЕЗ та ВП для проведення вимірювання їх характеристик або випробування;
  • ввезення запасних частин та комплектуючих до РЕЗ або ВП (продукції, до складу якої входить РЕЗ);
  • ввезення РЕЗ для комплектування продукції українського виробництва, тимчасове ввезення РЕЗ у складі залізничного рухомого транспорту, суден, човнів та інших плавучих засобів, автомобільного транспорту, а також ведення Реєстру радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, заборонених до застосування та ввезення.

 

Згідно з новим Порядком, громадяни можуть ввозити РЕЗ та ВП (продукції, до складу якої входять РЕЗ) для особистого користування в особистих, сімейних чи інших потребах, не пов’язаних із здійсненням підприємницької діяльності, якщо вони вважаються особистими речами, перелік яких визначено статтею 370 Митного кодексу України.

Зазначений проект рішення НКРЗІ буде поданий на погодження до заінтересованих державних органів.

Start typing and press Enter to search