У вівторок, 6 березня, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, на території Українського державного центру радіочастот провела торги з продажу частот для технології 4G.

На відкритих і прозорих умовах продано право на користування радіочастотним ресурсом у діапазоні 1800 МГц строком на 15 років у всіх регіонах України.

За результатами торгів «з голосу», участь у яких взяли трійка мобільних операторів: Kyivstar, Vodafone Україна та Lifecell, вартість ліцензій була підвищена на 1 млрд 459 млн грн (стартова вартість – 3 млрд 975млн грн) і склала 5 млрд 434 млн грн. Детальніше про цінові пропозиції та придбані лоти можна ознайомитися на сайті НКРЗІ.

У заході також взяв участь Президент України. Під час проведення тендеру Петро Порошенко привітав компанії мобільних операторів та вручив перші ліцензії на 4G у діапазоні 2600 МГц переможцям торгів, які відбулися 31 січня.

«Я впевнений у тому, що на сьогоднішній день – це є яскрава демонстрація як змінилася Україна. Ми з вами присутні на історичній події. Гендиректор Центру радіочастот сказав мені: «Петро Олексійович, я можу це порівняти лише з ратифікацією Угоди про асоціацію і прорив з безвізовим режимом». Ось такий масштаб заходу, який відбувається сьогодні», – наголосив Президент.

Старт роботи 4G для звичайних користувачів дозволить миттєво передавати дані, з легкістю здійснювати HD-голосові дзвінки, високошвидкісно переглядати відеоконтент. Для операторів зв’язку – це розбудова нових базових станцій, можливість масштабувати мобільні послуги та бути на крок ближчими до запровадження 5G.

Фахівці Центру готові оперативно відпрацьовувати заяви операторів зв’язку, регулярно інформуючи громадськість про перебіг впровадження нової технології, щоб мешканці змогли вже найближчим часом відчути всі переваги 4G.

Необхідні умови для цього створено – нагадаємо, що НКРЗІ затвердила Зміни до тарифів на роботи (послуги) УДЦР під час розвитку в Україні мережі цифрового стільникового радіозв’язку 4G-технології.

Повний запис трансляції торгів «з голосу» тендеру на отримання ліцензій на 4G в смугах радіочастот 1800 МГц можна переглянути на YouTube-каналі УДЦР.

Start typing and press Enter to search