Сьогодні, 7 квітня, у клубі Кабінету Міністрів України були оприлюднені результати роботи Національної комісії з питань регулювання зв’язку України у 2009 році та окреслено пріоритети діяльності на 2010 рік.

 

У презентації взяли участь Голова та члени НКРЗ, керівники структурних підрозділів НКРЗ, ДП «Український державний центр радіочастот”, Державної інспекції зв’язку.

 

2010-nkrz-01

Із вступним словом до присутніх звернувся Голова НКРЗ Володимир Олійник.

 

Про основні цілі та завдання регуляторної діяльності доповів колишній голова, а нині член НКРЗ Сергій Колобов. Він, зокрема, зазначив, що незважаючи на кризові явища у вітчизняній економіці, галузь зв’язку залишилася стабільною, демонструючи значні обсяги надання послуг та забезпечуючи високі надходження до Державного бюджету України.

 

Актуальні питання державного регулювання тарифів та взаєморозрахунків піднято у виступі члена НКРЗ Людмили Артюшенко.

 

Аналіз ринків телекомунікацій, стану регулювання номерного ресурсу та взаємоз’єднання  телекомунікаційних мереж зробив член НКРЗ Володимир Пащук.

 

2010-nkrz-04

Про спрощення процедур доступу до ринків телекомунікацій та напрями вдосконалення реєстраційної основи здійснення діяльності розповів член НКРЗ Володимир Звєрєв.

 

Голова НКРЗ Володимир Олійник зосередив увагу присутніх на використанні радіочастотного спектру та впровадженні нових радіо технологій зв’язку в Україні.

 

Про діяльність Громадської ради при НКРЗ звітував Андрій Дронюк.

 

В Річному звіті НКРЗ певне місце відведено результатам діяльності ДП „Український державний центр радіочастот”.

 

Значна частина розділу присвячена питанням радіочастотному моніторингу. За даними НКРЗ, на кінець 2009 року в Україні зареєстровано 162 тисячі 631 РЕЗ, що підлягали технічному радіоконтролю. У ході проведення заходів планового та позапланового технічного радіоконтролю фахівцями Центру здійснено понад 1 500000 вимірювань щодо інструментальної оцінки параметрів РЕЗ (ВП), за результатами яких виявлено 10 573 порушень у сфері користування радіочастотним ресурсом. Із них – 7696 РЕЗ використовувалися без відповідних дозвільних документів.

 

З метою усунення виявлених за результатами технічного радіоконтролю порушень користування радіочастотним ресурсом користувачам надано 6310 попереджень, а 2889 матеріалів про виявлені порушення направлені до Державної інспекції зв’язку.

 

Упродовж 2009 року після проведених спільно з ДІЗ та органами МВС заходів припинено роботу 1 052 РЕЗ та ВП, що використовувалися без відповідних дозвільних документів.

2010-nkrz-06

Як зазначається у звіті, в УДЦР постійно здійснюються роботи щодо удосконалення системи технічного радіоконтролю. Так, у 2009 році введено в експлуатацію 25 стаціонарних та 18 мобільних станцій радіоконтролю, систему контролю та відображення місцезнаходження мобільних станцій, систему радіочастотного моніторингу земних станцій супутникового зв’язку. Здійснено модернізацію 14 спеціалізованих мобільних станцій радіоконтролю мереж стільникового зв’язку, а також введено в дію 38 одиниць контрольно-вимірювальних пристроїв.

 

Станом на 31 грудня 2009 року в складі системи технічного радіоконтролю УДЦР нараховується 115 мобільних та 226 стаціонарних станцій  радіоконтролю, розгорнутих у всіх обласних центрах та ще 67 населених пунктах України.

 

Пріоритетними напрямами НКРЗ на 2010 рік визначено:

 

    • посилення ефективності роботи НКРЗ в питаннях регулювання ринків для забезпечення сталого розвитку галузі;

 

    • подальше спрощення процедури доступу до ринків телекомунікаційних послуг та вдосконалення реєстраційної основи здійснення діяльності у сфері телекомунікацій;

 

    • забезпечення конверсії радіочастотного спектру для сприяння швидкому впровадженню передових технологій радіозв’язку в Україні;

 

    • забезпечення впровадження технологій мобільного зв’язку третього покоління;

 

    • впровадження системи контролю за якістю телекомунікаційних послуг.

 

В презентації взяли участь народні депутати України – члени Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв’язку, центральних органів виконавчої влади, операторів і провайдерів телекомунікацій, громадських організацій.

 

Start typing and press Enter to search