24 червня 2010 року на засіданні НКРЗ схвалено проект Регламенту аматорського радіозв’язку України.

 

Запропонований для громадського документ визначає порядок користування радіочастотним ресурсом України аматорською службою радіозв’язку та аматорською супутниковою службою радіозв’язку.

 

В ньому викладені порядок отримання дозволу на експлуатацію аматорської радіостанції, порядок ввезення (вивезення) аматорських радіостанцій в Україну, вимоги щодо здійснення аматорського радіозв’язку,

 

Документом передбачено, що технічний радіоконтроль за користуванням радіочастотним ресурсом України здійснюватиме ДП „Український державний центр радіочастот”.

 

Треба зазначити, що цей проект розроблений НКРЗ відповідно до Регламенту радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку, Закону України „Про радіочастотний ресурс України” та урахуванням рекомендацій Міжнародної спілки радіоаматорів та Ліги радіоаматорів України.

 

Крім того, на засіданні НКРЗ було схвалено проект Порядку виконання робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування.

 

За повідомленням НКРЗ, необхідність удосконалення Порядку обумовлена численними порушеннями законодавства у сфері користування РЧР, які призводять до виникнення радіозавад при роботі радіоелектронних засобів.

 

Документ конкретизує повноваження Українського державного центру радіочастот та Державної інспекції зв’язку щодо їх взаємодії при проведенні заходів з усунення дії джерел радіозавад з урахуванням вимог нормативно-правових актів.

 

Крім того, проект Порядку створює умови, що дозволяють скоротити термін розгляду заявок на виявлення та усунення дії джерел радіозавад та конкретизує взаємодію УДЦР з користувачами РЧР з цих питань, забезпечуючи при цьому потреби та захист прав користувачів.

 

Дія цього Порядку поширюється на всіх суб’єктів господарювання й фізичних осіб, які здійснюють експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв будь-якого призначення у смугах радіочастот загального користування.

 

Документ розроблено у відповідності до Законів України „Про телекомунікації”, „Про радіочастотний ресурс України”, „Про телебачення і радіомовлення” та інших нормативно-правових актів. Він сприятиме гармонізації національних регуляторних нормативно-правових актів з вимогами рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку та інших міжнародних організацій у сфері телекомунікацій та використання радіочастотного ресурсу.

Start typing and press Enter to search