На засіданні Національної комісії з питань регулювання зв‘язку України 13 жовтня було взято за основу проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку маркування радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, що ввозяться з-за кордону, виробляються та реалізуються в Україні». Про це повідомляє прес-служба НКРЗ.

 

Документ розроблено відповідно до ст. 29 Закону України „Про радіочастотний ресурс України” для встановлення вимог до процедури маркування РЕЗ і ВП обліковими марками з даними контрольно-облікової інформації. Визначено, що маркування радіообладнання обліковими марками здійснюється з метою забезпечення контролю за його обігом в Україні, сприяння захисту українського ринку від неякісного та недозволеного до застосування радіообладнання, а також запобігання, виявлення та усунення порушень законодавства у сфері телекомунікацій та захисту прав споживачів.

 

Проект передбачає, що маркуванню підлягає кожна одиниця радіообладнання, яку дозволено до застосування на території України в смугах радіочастот загального користування незалежно від її типу (моделі) і сфери застосування. Маркування розповсюджується на радіообладнання, що ввозиться з-за кордону, виготовляється або реалізується в Україні  суб’єктами господарювання в установленому законодавством порядку. Документ містить і перелік РЕЗ, які не підлягають обов’язковому маркуванню.

 

Проект також визначає основні правила маркування РЕЗ обліковими, їх виготовлення та облік тощо.

 

Документ буде оприлюднено на офіційному веб-сайті НКРЗ для громадського обговорення.

Start typing and press Enter to search