7 квітня 2011 року НКРЗ відзвітувала про виконання завдань у 2010 році та запропонувала до обговорення учасникам ринку телекомунікацій і громадськості шляхи подальшого розвитку галузі зв’язку. Ключовою умовою реалізації проголошених Президентом соціально-економічних реформ та забезпечення високих темпів економічного зростання є випереджальний розвиток телекомунікацій та інформаційно-комунікаційних технологій. З цією метою НКРЗ вже розробила та почала втілювати у життя План найважливіших заходів для галузі зв’язку на 2011-2012 роки, що здійснюються у межах реалізації соціально-економічних реформ.

2011-04-07-zvit-01

За підсумками 2010 року доходи від надання послуг фіксованого телефонного зв’язку склали 8,2 млрд. грн., мобільного зв’язку – 28,8 млрд. грн., широкосмугового доступу – 4,2 млрд. грн. поштового зв’язку – 2,9 млрд. грн. Слід відзначити, що частка доходів галузі у внутрішньому валовому продукті України склала близько 5%. Найбільший приріст доходів було зафіксовано в сегменті швидкісного широкосмугового доступу в Інтернет. Споживачі вже задовольнили свої основні потреби в голосових послугах і переходять до спілкування, генеруючи власний контент у мережах. Тому на наступному етапі розвитку телекомунікацій буде доцільно розширення спектру послуг за рахунок конвергенції двох складових: технічної та інтелектуальної.

2011-04-07-zvit-02

У 2010 році завдяки впровадженій системі контролю за якістю телекомунікаційних послуг вдалося запровадити механізм інформування споживачів щодо рівнів телекомунікаційних послуг, які надаються операторами мобільного та фіксованого зв’язку. З урахуванням сучасного стану розвитку телекомунікацій триває робота над удосконаленням правил надання та отримання телекомунікаційних послуг.

 

Перші етапи впровадження системи обліку кодів IMEI мобільних терміналів вже забезпечили торік надходження до бюджету України у сумі близько 1,2 млрд грн. Станом на початок 2011 року узагальнена база містить майже 100 млн. кодів ІМЕІ в „білому” списку терміналів та понад 6 млн. кодів ІМЕІ в „сірому” та в „чорному” списках. Наразі частка легально ввезених у 2010 році мобільних телефонів на територію України складає 85-90%. З метою захисту українського ринку від неякісних, недозволених до використання та незаконно ввезених в Україну мобільних телефонів НКРЗ передбачає на законодавчому рівні остаточно відрегулювати механізм відключення нелегально ввезених терміналів.

 

У 2011 році НКРЗ ставить собі за мету пришвидшити розвиток галузі зв’язку за рахунок створення умов для впровадження нових сучасних телекомунікаційних послуг, що в цілому дасть поштовх для позитивного росту економіки країни та подолання кризових явищ. Потрібно вже сьогодні посилити ефективність роботи з регулювання ринків телекомунікаційних послуг, у повній мірі реалізувавши для цього повноваження НКРЗ із аналізу ринків, радіочастотних присвоєнь, визначення операторів з істотною ринковою перевагою і поширенням на них відповідних зобов’язань. Потребує подальшого спрощення процедура доступу до ринків телекомунікацій, удосконалення реєстраційної основи провадження діяльності у цій сфері з метою істотного зменшення бар’єрів для нових суб’єктів господарювання. З метою впровадження передових технологій зв’язку третього покоління в НКРЗ триває підготовча робота для забезпечення конверсії радіочастотного ресурсу, визначення обсягів та термінів проведення відповідних заходів. Удосконалюватиметься система контролю якості телекомунікаційних послуг і робота із захисту прав споживачів.

 

Забезпечення Комісією умов для діяльності операторів і провайдерів на засадах прогнозованості та регульованості ринку дозволить кожному учаснику вчасно реагувати на зміни, що, в свою чергу, створить нові можливості для задоволення попиту споживачів на якісні та доступні послуги зв’язку.

 

У заході взяли участь представники Адміністрації Президента України, народні депутати України, представники Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої влади, оператори, провайдери, члени громадських організацій та журналісти провідних українських видань.

2011-04-07-zvit-03

В обговоренні доповідей взяли участь голова підкомітету з питань інформаційних технологій та інформатизації Комітету Верховної Ради з питань транспорту і зв’язку Віталій Корж, перший заступник Голови Державної служби зв’язку Олена Довгаленко, перший заступник Голови Антимонопольного комітету Юрій Кравченко, Голова Громадської ради при НКРЗ Андрій Дронюк, директор Київського коледжу зв’язку Світлана Чечуро, Голова Української Асоціації операторів зв’язку ТЕЛАС Леонід Ошеров, віце-президент Українського союзу промисловців та підприємців Іван Пєтухов, учасники ринку телекомунікцаій та представники громадськості.

 

За підсумками презентації відбулася прес-конференція Голови НКРЗ Петра Яцука та членів НКРЗ, які відповіли на численні запитання журналістів.

 

Start typing and press Enter to search