На засіданні Національної комісії з питань регулювання зв‘язку України 5 травня було розглянуто результати дотримання учасниками ринку вимог законодавства щодо порядку ввезення з-за кордону та реалізації в Україні радіоелектронних засобів (РЕЗ), зокрема, мобільних телефонів та іншого кінцевого обладнання мереж стільникового зв’язку. Про це повідомляє прес-служба НКРЗ.

 

Було відзначено, що прийняття низки рішень НКРЗ, пов’язаних із регулюванням ввезення та реалізації РЕЗ та ВП, сприяло недопущенню ввезення з-за кордону, реалізації та експлуатації мобільних терміналів, не дозволених до застосування в Україні.

 

Запровадження системи заходів стало можливим завдяки створенню та подальшій модернізації Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ), у складі якої Український державний центр радіочастот веде узагальнену базу даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів. Станом на 28.04.2011 база даних містить майже 103 млн. кодів ІМЕІ, серед яких понад 95,5 млн – у «білому» списку, 632 тисячі – у «сірому» та близько 6,6 млн – у «чорному».

 

Завдяки впроважденню реєстрації кодів ІМЕІ та низці інших заходів вдалося захистити український ринок від потоку неякісних та недозволених до застосування мобільних терміналів. Перевірка коду ІМЕІ на сайті УДЦР та через SMS за номером 307 посилила захист прав споживачів мобільних терміналів, а значне збільшення законного імпорту терміналів через митницю та їх реалізація забезпечила додаткові митні надходженя до державного бюджету, які у 2009 склали більше 534 млн грн, а за 2010 рік – понад 1280 млн грн.

 

З метою недопущення зниження ефективності вже запроваджених заходів регулювання процесу ввезення мобільних терміналів та інших типів РЕЗ НКРЗ рекомендувала УДЦР завершити дослідну експлуатацію та забезпечити стале функціонування АІСОМТУ.

imei_ua-www.ucrf.gov.ua

Start typing and press Enter to search