На черговому засіданні Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, яке відбулося 22 липня, розглянуто проект змін до Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

 

З метою контролю за обігом та захисту українського ринку від неякісних і заборонених до використання РЕЗ та ВП запроваджується їх маркування обліковими марками.

 

Змінами передбачено, що виготовлення облікових марок та видачу їх суб’єктам господарювання для самостійного маркування РЕЗ та ВП буде покладено на Український державний центр радіочастот.

 

Як повідомляє НКРЗ, облікові марки будуть надаватися без додаткової оплати, а термін їх дії – не обмежений.

 

Також документи визначають перелік РЕЗ і ВП, які не підлягають маркуванню. До них відносяться РЕЗ і ВП, що тимчасово ввозяться на територію України, а також з метою випробувань та сертифікації.

 

Крім того, маркуванню не підлягають РЕЗ та ВП, які транзитом переміщуються через територію України, входять до Переліку засобів зв’язку на які дозволи не потрібні, а також ті, які виготовлені в Україні, та експортуються за її межі.

 

Треба зазначити, що реалізація на території України не маркованих РЕЗ та ВП, у тому числі й через мережу комісійної торгівлі та Інтернет-магазини забороняється.

 

Планується, що нагляд за дотриманням суб’єктами господарювання вимог нормативно-правових актів будуть здійснювати органи Державної податкової адміністрації, Міністерства внутрішніх справ України та Державна інспекція зв’язку.

 

Прийняті за основу документи будуть оприлюднені для громадського обговорення на офіційному веб-сайті Національної комісії з питань регулювання зв’язку України.

 

Довідка

 

Облікова марка – контрольна етикетка одноразового використання з нанесеними даними контрольно-облікової інформації у вигляді двомірного штрихового коду, який дозволяє в автоматизованому режимі ідентифікувати кожну промарковану одиницю РЕЗ або ВП при здійсненні контролю за їх обігом в Україні.

Start typing and press Enter to search