На засіданні 3 листопада Національна комісія з питань регулювання зв‘язку України взяла за основу проект рішення НКРЗ «Про затвердження змін до рішення НКРЗ від 12.08.2005 № 46». Про це повідомляє прес-служба НКРЗ.

 

Цим документом визначається порядок проведення робіт з надання УДЦР висновків щодо електромагнітної сумісності (ЕМС) і дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ) та удосконалюються процедурні питання подачі заяв на отримання дозвільних документів.

 

Внесення змін до рішення викликано необхідністю його приведення у відповідність до низки нормативних документів діючого законодавства. Зокрема, після внесення змін до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» заявнику при кожному зверненні до УДЦР із відповідною заявою про видачу висновку щодо ЕМС та/або дозволу на експлуатацію нового РЕЗ необхідно подавати виписки або витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Наприклад, якщо оператор планує ввести в експлуатацію 100 базових станцій, то наразі у зв’язку із змінами у законі він повинен при кожному зверненні до УДЦР надавати нову виписку або витяг з державного реєстру, тобто загалом подати 200 виписок або витягів. Оскільки подані заявником документи формуються в окрему справу, то немає необхідності дублювання поданих до УДЦР виписки або витягу з державного реєстру, коли оператор телекомунікації її вже надавав і вона зберігається у відповідній справі.

 

Згідно з проектом змін також передбачається, що оператор телекомунікацій повинен надавати виписки або витяги з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців тільки один раз протягом року або при внесенні змін до виписки або витягу.

 

Крім того, пропонується дещо удосконалити й порядок отримання дозволів на експлуатацію деяких типів РЕЗ, у разі, якщо їх технічні характеристики відповідають визначеним Комісією та розміщеним у Додатку. Зокрема, аналізуючи звіт Європейської комісії з комунікацій (ECC Report 132), Комісія прийшла до висновку про можливість визначення в Україні технічних характеристик деяких типів РЕЗ, для яких не потрібно проведення розрахунків ЕМС (впровадження так званого принципу Light Licensing).

 

Таким чином, планується, що оператор телекомунікацій при дотриманні визначених НКРЗ технічних характеристик РЕЗ (згідно з Додатком 30 запропонованого проекту рішення) відразу, без проведення УДЦР додаткових розрахунків щодо ЕМС, звертається до УДЦР за отриманням дозволу на експлуатацію цього РЕЗ. У разі невідповідності технічних характеристик нового РЕЗ оператор телекомунікацій повинен у звичайному порядку звернутися до УДЦР для проведення розрахунків для забезпечення ЕМС нового РЕЗ із діючими та при позитивних результатах забезпечення ЕМС – за отриманням дозволу на експлуатацію цього РЕЗ.

 

Документ буде розміщено на офіційному сайті НКРЗ для громадського обговорення.

Start typing and press Enter to search