Вчора Національна комісія з питань регулювання зв’язку України презентувала Річний звіт щодо діяльності Комісії та стану телекомунікацій в Україні за 2011 рік.

2012-03-28-nccr-01

Регуляторна діяльність НКРЗ у 2011 році була спрямована на збільшення видів послуг та обсягів їхнього споживання, а також на спрощення умов для початку діяльності операторами та провайдерами на ринку телекомунікаційних послуг. Прийнято низку законодавчих та нормативно-правових актів, ефективність яких підтверджується макроекономічними показниками: у 2011 році в основних сегментах галузі інфокомунікацій було зафіксовано зростання доходів.

2012-03-28-nccr-02

Комісія вживала заходів щодо спрощення процедури виділення та переоформлення обмежених ресурсів та скорочення термінів розгляду заяв операторів. Зміни, що введені, стали свідченням подальшої лібералізації сфери зв’язку. Також скорочено кількість видів діяльності, які ліцензуються. Законодавчо врегульовано й можливість надання в користування номерного ресурсу операторам, які здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій, що не ліцензується.

 

Суттєвий вплив на розвиток галузі, як відзначали учасники Презентації, мали здійснення Комісією аналізу ринків послуг термінації трафіка на мережах фіксованого і рухомого зв’язку; визначення операторів з істотною ринковою перевагою на цих ринках та встановлення економічних умов розрахунків за ці послуги; розмежування повноважень між регулятором та Антимонопольним комітетом щодо ринків телекомунікацій; створення механізму контролю за легальністю ввезення мобільних терміналів на ринок України, завдяки чому частка легального ввезення зросла до 95 % (з 5–8 % у 2008 році).

 

Серед основних завдань Комісії на 2012 рік — розробка правил регулювання сфери інформатизації; визначення правил доступу операторів та провайдерів телекомунікацій до елементів технологічної інфраструктури телекомунікаційних мереж доступу. НКРЗІ також працюватиме над іншими нормативно-правовими актами.

 

Пріоритетами ж Комісії у поточному році стануть забезпечення потреб кожного споживача, українського суспільства в цілому, в сучасних послугах зв’язку, права вільного доступу громадян до мережі Інтернет, запровадження у сфері телекомунікацій новітніх технологій, що відповідають міжнародним стандартам.

 

 

 

Start typing and press Enter to search