Нещодавно регулятор галузі провів «гарячу лінію» у Кабміні, на якій оприлюднив позиції щодо болючих питань галузі та низки законодавчих ініціатив.

 

Так, голова комісії Сергій Колобов приділив увагу двом проектам рішення НКРЗ – «Порядок реалізації в Україні РЕЗ та ВП» та «Положення про надання дозволів на ввезення із-за кордону в Україну РЕЗ та ВП». За його словами, в їх основу покладена нова процедура авторизованного ввозу – так званих прямих поставок. Примітно, що вона була запропонована безпосередньо постачальниками РЕЗ та ВП. Більше того, цю ідею підтримали оператори зв’язку. «Робота з доопрацювання проектів наближається до завершення й на початку листопада, найімовірніше, ми їх ухвалимо», – підсумував Сергій Колобов.

 

Одним із болючих питань для регулятора залишається створення фонду універсальних послуг. За словами С. Колобова, наразі практично неможливо за допомогою тарифів забезпечити собівартість послуг зв’язку у сільській місцевості. Тому, на його думку, єдиним способом закріплення законного права кожного громадянина на отримання телекомунікаційних послуг є вироблення компенсаційного механізму за допомогою створення фонду універсальних послуг. «Ми неодноразово розробляли й подавали пропозиції з його створення, але ні разу їх не підтримали Мінфін та Мінекономіки», – відзначив голова комісії. Але він переконаний, що у разі створення такого фонду, коли буде зрозуміло яким чином він працює, з’явиться чимало бажаючих взяти участь у тендері й виграти гранд у фонду й надавати послугу.

 

«Наразі ми працюємо над внесенням змін до чинного Закону України «Про телекомунікації» – це вже наша ініціатива, яка буде винесена на розгляд Верховної Ради як урядовий законопроект. Маємо надію, що цього разу подолаємо всі перешкоди на цьому шляху», – підсумував С. Колобов.

 

Крім того, комісія та керівництво Укртелекому провели робочу зустріч, під час якої обговорювалась проблема доступу до кабельної каналізації Укртелекому інших операторів. Зокрема, сторони досягли попередньої домовленості щодо необхідності доопрацювання внутрішньої чинної інструкції Укртелекому у бік прозорості доступу до кабельної каналізації операторів на основі регуляторного документа, розробленого НКРЗ (проект Порядку використання кабельної каналізації електрозв’язку).

 

Також досить обережно регулятор підходить до законодавчих ініціатив, у яких йдеться про надання конвергентних послуг. На переконання С. Колобова, до вирішення цього питання необхідно підходити поетапно. Зокрема, потрібно готувати інфраструктуру фіксованих мереж, зокрема, первинну мережу Укртелекому, що побудована за ієрархічним принципом. Більше того, при «штучному» об’єднанні мереж не зрозуміло, як визначати якість мережі, проводити взаєморозрахунки та взаємопідключення мереж різних операторів. На думку голови комісії, це питання потребує вивчення. (Вл. кор.)

Start typing and press Enter to search