У Києві за підтримки інструменту технічної допомоги обміну інформацією (ТАІЕХ) Європейської Комісії проходить дводенний семінар “Вибір постачальника та попередній вибір постачальника. Державний нагляд у сфері телекомунікацій”. Про це повідомляє прес-служба Національної комісії з питань регулювання зв‘язку України.

 

Цей захід організовано з метою ознайомлення членів НКРЗ та апарату Комісії, спеціалістів Українського державного центру радіочастот, учасників ринку, галузевих громадських організації із досвідом роботи держав-членів ЄС та європейських національних регуляторних органів у сфері електронних комунікацій стосовно організації та здійснення державного нагляду за дотриманням суб’єктами ринку телекомунікацій законодавства про телекомунікації, стандартів, інших нормативних актів у сфері телекомунікацій. Йдеться про організаційні, технічні та економічні аспекти доступу абонентів мереж фіксованого зв’язку до мереж альтернативних операторів фіксованого зв’язку.

 

У перший день семінару 22 вересня під головуванням члена НКРЗ Ігоря Сиротенка експерти регуляторного органу з питань зв’язку Литви ознайомили присутніх із повноваженнями національного регулятора, порядком залучення інших органів державного управління до забезпечення абонентів послугами. Доповідачі – Гідріус Пурас, Ліна Райнієне від Регуляторного органу з питань зв’язку Республіки Литва та експерт Бельгійського інституту послуг поштового зв’язку та телекомунікацій Ян Ванієнвенуйзе – виклали принципи, закладені в документах, що регулюють порядок вибору альтернативного оператора або альтернативного оператора на основі постійного вибору. На прикладах показали динаміку процесів і вплив можливостей застосування такого рішення на результати ринку електронних комунікацій. Було розкрито технічні складові принципів реалізації, перераховано необхідні статті витрат на впровадження. Так, основними досягненнями застосування послуг альтернативного вибору стали підвищення конкуренції між учасниками ринку за кінцевого споживача, балансування тарифів, виключення крос-субсидування місцевого зв’язку за рахунок міжміського та міжнародного зв’язку. Ключовими факторами успіху стали чіткі критерії виконання, накладення регуляторних зобов’язань на операторів, впровадження системи штрафів за порушення умов і термінів надання послуг.

 

23 вересня семінар продовжить роботу.

Start typing and press Enter to search