УДЦР пропонує боротися з «сірим імпортом» за допомогою кодів ІМЕІ

 

Днями в Запоріжжі співробітники митної служби запобігли діяльності підпільного Інтернет-магазину, який, використовуючи нелегальні схеми, здійснював торгівлю не сертифікованою китайською електронною технікою.

У рамках операції «Рубіж» встановлено, що двоє громадян України завозили техніку на територію країни с порушенням митних правил. В подальшому – реалізовували товар через Інтернет-магазин, доставляючи його до покупців за допомогою кур’єрської служби.

Всього, таким чином, ними продано техніки на суму понад 18 мільйонів гривень.

Під час обшуку також виявлено та вилучено мобільні телефони відомих брендів на 550 тисяч гривень, повідомляє ДФС України.

УДЦР підтримує прагнення фіскальних органів України подолати нелегальний імпорт і пропонує боротися з сірим імпортером та контрабандою мобільних терміналів за допомогою обов’язкового обліку кодів ІМЕІ.

Створена в УДЦР Автоматизована система обліку мобільних терміналів, яку введено в промислову експлуатацію 01.07.2009 року є ефективним інструментом боротьби з контрабандою цього виду продукції. Від запровадження обліку кодів ІМЕІ законно ввезених, а не «сірих» телефонів, значно зросли надходження до бюджету України. Найбільш показовим був 2013 рік, коли державна скарбниця поповнилася на 1,3 млрд. грн. Однак у квітні 2014 року змінами до Закону України «Про радіочастотний ресурс України» реєстрацію кодів ІМЕІ скасували.

Проте це не означає, що база даних кодів ІМЕІ не працює. Вона і сьогодні постійно оновлюється. З моменту скасування обліку і по цей час до узагальненої бази було внесено 2,6 млн. кодів. Їх продовжують вносити легальні імпортери, які звикли працювати на телекомунікаційному ринку чесно та прозоро, виключно на добровільній основі.

Імпортери і виявляють зацікавленість у внесенні змін до чинного законодавства України, що забезпечить функціонування даної системи з метою недопущення на ринок України нелегальної продукції та збереження іміджу виробника.

На необхідність контролювати обіг мобільних пристроїв звертав увагу і глава держави Петро Порошенко, зазначивши, що телефон, який не зареєстрований у митній службі, має бути відключений або конфіскований до сплати митних платежів.

УДЦР також наголошує, що з не сертифікованою електронною технікою можуть виникнути проблеми. Досить часто трапляється, що частина функцій телефонів не працює, низка технологій не підтримується. У цих мобільних терміналів не передбачене і гарантійне обслуговування.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search