УДЦР неодноразово застерігав тих, хто нехтує законодавством у сфері телекомунікацій та ще й на цьому намагається, як кажуть, нагріти руки, що добром це для них не закінчиться. Відповідати за шахрайські вчинки таки доведеться. Ось яскравий приклад, який нещодавно стався в Миколаївській області.

На адресу місцевої телерадіокомпанії «Краєвид» наприкінці 2012 року почали надходити численні скарги від абонентів, що проживають в одному з мікрорайонів Заводського району, з приводу погіршення якості надання телекомунікаційних послуг та доступу до мережі Інтернет. Невдовзі з’ясувалося, що роботу обладнання ТРК блокує невідомий радіоелектронний засіб.

З проханням виявити джерело радіозавад керівництво телерадіокомпанії звернулося до Миколаївської філії Українського державного центру радіочастот. В ході радіочастотного моніторингу фахівці філії зафіксували незаконно функціонуючий РЕЗ широкосмугового радіодоступу. Встановили й особу власника цього радіоелектронного засобу. Громадянин, до речі, не мав дозволу на експлуатацію РЕЗ.

Громадянину, який діяв у незаконний спосіб і надавав платні послуги населенню, роз’яснили, що він порушує вимоги ч.1 ст.29, ч.2 ст.30 та ч.1 ст.42 Закону України «Про радіочастотний ресурс України». Представникам філії чоловік пообіцяв у подальшому дотримуватися чинного законодавства і навіть добровільно вимкнув РЕЗ. Таким чином радіозаваду усунули.

Однак через деякий час спеціалісти телерадіокомпанії «Краєвид» знову зафіксували, що робота їхнього телекомунікаційного обладнання блокується. Здійснили відповідні вимірювання. Вони знову привели фахівців філії до помешкання того ж самого порушника, якому вони нещодавно доводили порядок застосування РЕЗ. Але той, як видно, урок не засвоїв. А це вже має ознаки кримінального злочину.

Працівники обласного управління МВС України по відкритому кримінальному впровадженню проводять першочергові слідчі дії.

Start typing and press Enter to search