На черговому засіданні Науково-технічної ради підприємства, яке проходило під головуванням першого заступника начальника УДЦР Євгена Хаірова, було розглянуто стан реалізації Плану роботи НТР у поточному році та внесено корективи у діяльність «мозкового» центру підприємства. Доповідь  заступника начальника управління науково-методичного забезпечення Анатолія Тичинського була присвячена введенню переліку (класифікатора) радіообладнання для автоматизації виробничих процесів в УДЦР.

 

Члени НТР погодилися з тим, що в Україні відсутній єдиний класифікатор радіоелектронних засобів, а це іноді призводить до непорозумінь між заявниками та державними органами (у тому числі, й УДЦР) під час оформлення дозвільних документів на ввезення радіообладнання з-за кордону, видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ тощо. Було розглянуто декілька варіантів такої класифікації. Пропозиції щодо розробки нормативного документу направлено до НКРЗ.

 

Учасники засідання також обговорили доповіді заступника начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимира Кіріченка та заступника начальника управління автоматизації діяльності підприємства Віктора Гаманєка щодо напрямів подальшого розвитку автоматизованої системи обліку мобільних терміналів на території України у 2011-2012 роках .

 

Ухвалену програму розвитку ІСОМТУ також направлено на розгляд НКРЗ.

 

Зауважимо, що введення цієї системи дозволило легалізувати вітчизняний ринок мобільних терміналів і поповнити скарбницю держави. Наприклад, в 2008 році, за офіційними даними, в Україну було ввезено 671 тис. мобільних терміналів, продано – близько 10 мільйонів. Надходження до бюджету склали близько 67 млн. грн. Після введення цієї системи за 7 місяців 2009 р. надходження до бюджету становили 534 млн. грн. У 2010 році, за офіційними даними, ввезено близько 10 млн. терміналів, а надходження сягнули 1258 млн. грн.

Start typing and press Enter to search