13 квітня 2004 року в Центрі “Укрчастотнагляд” відбулась науково-практична конференція на тему: “Перспективи створення систем зв’язку на основі стратосферних платформ – High Altitude Platform Station (HAPS)”.

В конференції взяли участь керівники та провідні спеціалісти промисловості, науково-дослідних, навчальних та відомчих закладів України, зокрема підприємств “Укркосмос”, “Оризон-Навігація”, ЗАТ “УкрСат”, “S&T Софт-Тронік”, ТОВ “Банкомсервіс”, Науково-дослідного інституту телекомунікацій Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут”, Національного аерокосмічного університету, Наукового центру зв’язку та інформатизації Збройних сил України, Харківського державного університету, Інституту проблем енергетики Національної академії наук України, Інтернет-провайдера “Глобал Юкрейн”.

Протягом конференції були розглянуті наукові, практичні та економічні аспекти впровадження HAPS в Україні. Відзначивши перспективність застосування стратосферних платформ для реалізації теле- і радіомовлення, широкосмугового зв’язку, особливо для рухомих об’єктів та швидкого доступу до мережі Інтернет, учасники конференції зосередили свою увагу на обговоренні необхідних умов для відкриття проектних робіт та впровадження цієї системи. Були окреслені наявні в Україні наукові та промислові потенціали для розробки підсистем HAPS, організації-замовники та споживачі послуг таких систем.

Конференція сформулювала основні напрямки необхідних науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт та виступила з ініціативою створення кооперації організацій розробників підсистем систем зв’язку на основі стратосферних платформ.

Start typing and press Enter to search