В Українському державному центрі радіочастот підбито підсумки проведення радіочастотного моніторингу в смугах радіочастот загального користування за 4-й квартал 2010 року.

 

Засобами технічного радіоконтролю по всій території України зафіксовано та вжито визначених законодавством заходів щодо усунення 3078 порушень користування радіочастотним ресурсом. 240 з них пов’язані з роботою на випромінювання радіоелектронних засобів без дозволів УДЦР на експлуатацію.

 

Серед радіотехнологій найбільше порушень припадає на телевізійне мовлення – 693, широкосмуговий радіодоступ – 664, ультракороткохвильовий та короткохвильовий радіозв’язок – 338, звукове мовлення – 246, цифровий стільниковий радіозв’язок – 239,  багатоканальне наземне телерадіомовлення – 31 та інші.

 

За результатами моніторингу в Одеській області виявлено 251 порушення, у Донецькій – 177, Дніпропетровській – 162, Івано-Франківській – 138.  В АР Крим та м. Севастополі зафіксовано 219порушень.

 

Структурними підрозділами Українського державного центру радіочастот також було проведено певну роботу щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Виявлено та вжито заходів з усунення дії джерел радіозавад на РЕЗ суб’єктів господарювання у 305 випадках.

 

В Київському регіоні таку „профілактику” проведено по 37 виявлених фактах, в Чернівецькій області – по 32, Донецькій – 31, Луганській – 20,  Дніпропетровській – 16.

 

Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні законодавства про радіочастотний ресурс України, понесли відповідальність у порядку, передбаченому законами України.

Start typing and press Enter to search