На цьому наголосив начальник УДЦР Павло Слободянюк під час прес-конференції в НКРЗ на тему: „Збільшення легально ввезених мобільних телефонів – результат спільної роботи Держмитслужби, НКРЗ та УДЦР”, у якій також брали участь Голова Держмитслужби Анатолій Макаренко та Голова НКРЗ Сергій Колобов.

 

За словами Павла Слободянюка впровадження першої черги автоматизованої системи обліку мобільних терміналів (ІСОМТ) дозволило в значній мірі вирішити проблему впорядкування ввезення з-за кордону та реалізації в Україні мобільних телефонів, а також суттєво скоротити їх нелегальне надходження.

 

Станом на 24 листопада 2009 року Український державний центр радіочастот видав дозволів на ввезення до України 3 млн. 567 тис. терміналів., що у 5 разів перевищило кількість телефонів, які були ввезені легально у 2008 році (за даними Держмитслужби – 604 тис.118 телефонів).

 

Павло Слободянюк також повідомив, що в УДЦР сформовано білий та сірий списки. На сьогодні в „білому списку” узагальненої бази даних налічується понад 80 млн. 600 тис. кодів ІМЕІ, що обслуговуються операторами та знаходяться в торгівельній мережі.

 

До „сірого списку” внесено біля 100 тис. мобільних терміналів. Кількість телефонів у цьому списку буде постійно змінюватися. Процедуру перевірки списків можна здійснити за допомогою відправлення СМС на номер 307 або через Інтернет – сайт УДЦР.

 

В ході прес-конференції начальник УДЦР відповів на численні запитання журналістів, пов’язані з різними аспектами функціонування бази кодів ІМЕІ, правил реалізації мобільних телефонів в торгівельних мережах. Особливу увагу було приділено процедурі перевірки наявності кодів ІМЕІ телефонів в базі даних.

 

Павло Слободянюк висловив переконання, що здійснення цієї процедури дозволить громадянам бути впевненим у легальності мобільного телефону.

 

За повідомленням Держмитслужби, внаслідок впровадження нововведень, за 10 місяців 2009 року з імпорту мобільних телефонів сплачено митних платежів 333 млн. грн., що більше аналогічного періоду минулого року в 6, 7 разів. За цей же період увезено до України 2 567 тис. шт. мобільних телефонів проти 604 тисячі за аналогічний період 2008 року.

 

З початку року, станом на 19 листопада 2009 року, від імпорту мобільних телефонів надійшло 384,5 млн. грн., що більше ніж за повних 11 місяців 2008 року (57,3 млн. грн.) майже у 7 разів.

Start typing and press Enter to search