Характеризуючи діяльність структурного підрозділу УДЦР з радіочастотного моніторингу, начальник Українського державного центру радіочастот відзначає, що на підприємстві створено досить потужну матеріально-технічну базу для ефективного вирішення завдань, спрямованих на задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу.

 

На сьогодні технічний контроль радіочастотного простору (ТРК)  забезпечують 176 стаціонарних станцій радіочастотного контролю (СРК), 30 комплектів компактних моніторингових систем UMS-100, розгорнутих у 85 населених пунктах України на 144 об’єктах технічного радіоконтролю, а також 97 мобільних СКР.

 

Удосконалення роботи Центру здійснюється за рахунок технічного оновлення. Зокрема, введено в експлуатацію нові програмно-апаратні комплекси типу „ROMES 3NG” (Rohde & Schwarz), автоматизовані вимірювальні комплекси типу UMS-100, комплекти ручних та переносних пеленгаторів.

 

Також розпочато роботи щодо впровадження в УДЦР системи радіочастотного моніторингу земних станцій супутникового зв’язку.

 

За підсумками технічного радіоконтролю, наприклад, в 2008 році, фахівці УДЦР виявили більше 16000порушень користування радіочастотним ресурсом України, з яких понад 13000 – робота незаконно діючих РЕЗ.

Найбільшу кількість порушень користування радіочастотним ресурсом України зареєстровано з боку РЕЗ сухопутної фіксованої та рухомої служби (4529), цифрового стільникового зв’язку (3492), телевізійного мовлення (4027), звукового мовлення (1000) та широкосмугового радіодоступу (1295).

 

 Довідка

 

Система радіочастотного моніторингу передбачає збирання, обробку та аналіз інформації про параметри випромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв.

 

Основними завданнями радіочастотного моніторингу є захист присвоєнь радіочастот, визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу України, розробка пропозицій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності рівня його використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу.

 

Структурно система радіомоніторингу УДЦР представлена управлінням радіочастотного моніторингу й підрозділами радіоконтролю в 25 регіональних філіях.

 

Start typing and press Enter to search