В Українському державному центрі радіочастот завершився Міжнародний семінар МСЕ „Управління радіочастотним спектром. Радіомоніторинг як ефективний інструмент управління радіочастотним спектром”.

За оцінками багатьох його учасників і гостей, семінар став подією світового масштабу. Адже він викликав чималий інтерес з боку адміністрацій зв’язку, національних регуляторних органів держав-членів МСЕ, державних органів управління РЧР, провідних міжнародних експертів, представників бізнесу та громадянського суспільства з 25 країн світу.

2013-07-15_01

Світова телекомунікаційна спільнота мала обмінятися практичним досвідом, обговорити досягнення у сфері управління радіочастотним ресурсом. Це вже не є недивним, оскільки, на думку деяких європейських експертів, Україна є неофіційним лідером не тільки в царині номенклатури задіяних засобів радіомоніторингу, але й вважається лідером з впровадження новітніх засобів радіомоніторингу в Європі, своєрідним «полігоном» для випробувань як нових радіотехнологій так і засобів їх радіоконтролю.

Протягом трьох днів учасники семінару заслухали понад 30 доповідей, що стосуються актуальних питань радіочастотного менеджменту, автоматизації процесу радіомоніторингу, радіомоніторингу нових цифрових радіосигналів, вимірювання параметрів якості послуг та зв’язку і зон покриття, управління спектром під час проведення масштабних подій і спеціальних заходів.

В обговоренні питань порядку денного активну участь брали представники Українського державного центру радіочастот.

Наприклад, начальник УДЦР Павло Слободянюк, виступив з доповіддю «Новим радіотехнологіям – нові методи радіомоніторингу», заступник начальника УДЦР Володимир Титаренко презентував присутнім систему радіочастотного моніторингу Українського державного центру радіочастот. Зважаючи на значний інтерес до телекомунікаційного забезпечення проведення масштабних подій і високу оцінку з боку МСЕ та УЕФА діяльності фахівців УДЦР у цьому сегменті, заступник начальника управління радіочастотних присвоєнь УДЦР Дмитро Проценко розповів колегам про радіочастотний менеджмент та радіомоніторинг в ході забезпечення проведення в Україні ЄВРО-2012.

2013-07-15_03

2013-07-15-02

2013-07-15-04

 

З інтересом сприйнято присутніми й виступ заступника начальника УДЦР Володимира Кіріченка, який розповів про створену на підприємстві автоматизовану інформаційну систему обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ), її значення для захисту інтересів користувачів, боротьби з крадіжками терміналів. АІСОМТУ також має сприяти легалізації імпорту та наповненню українського ринку оригінальними якісними моделями.

2013-07-15-kir

Актуальними і змістовними були й повідомлення інших фахівців УДЦР.

В рамках семінару відбулася 6-та міжнародна виставка „Обладнання і системи радіомоніторингу — стан і перспективи розвитку та виробництва”, на якій було представлено новітнє обладнання радіомоніторингу.

Під час виставки учасники семінару ознайомилися з сучасними стаціонарними та мобільними засобами радіомоніторингу, допоміжним обладнанням та радіовимірювальними приладами, які застосовуються для забезпечення виконання завдань з радіомоніторингу, радіоконтролю та оцінки використання спектра.

2013-07-15_05

Представники 14 компаній-виробників також продемонстрували учасникам та гостям експозиції сучасні розробки програмних комплексів провідних вітчизняних та закордонних виробників, які використовуються для розрахунку електромагнітної сумісності, частотного менеджменту, управління засобами радіомоніторингу та обробки результатів.

Завершуючи захід, начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк відзначив, що на його погляд і на думку учасників семінару, усі доповіді, як і обмін думками, були змістовними і корисними, що презентовані наукові розробки та перевірений практичний досвід потребують глибокого осмислення та втілення у повсякденну діяльність.

Start typing and press Enter to search