Вчора на території Українського державного центру радіочастот відбулася перша міжнародна конференція на тему: „Супутниковий зв’язок в Україні: тенденції, практика, закони”, організатором якої виступила компанія „DATAGROUP”.

2011-06-16_p01

В заході, присвяченому розгляду питань розвитку супутникового зв’язку, взяли участь Голова Національної комісії з питань регулювання зв’язку України Петро Яцук, начальник ДП „Український державний центр радіочастот” Павло Слободянюк, Генеральний директор  „DATAGROUP” Олександр Данченко, Регіональний директор Eutelsat в СНД Микола Орлов,  Генеральний директор Skylogic Лорен Вандербрук, представники телекомунікаційних компаній та інші учасники ринку.

 

На засіданні виступив Голова НКРЗ Петро Яцук. Він висловив задоволення у зв’язку з впровадженням нової технології і запуском цифрових мереж даних з використанням супутника Ка діапазону КаSat, який буде активно розвивати мережі зв’язку в Україні. Також Петро Яцук поінформував присутніх про те, що НКРЗ розпочала проект „Цифровий район”, який буде реалізовуватись у віддaлених районах.

2011-06-16_p02

Учасники конференції обговорили питання щодо розвитку послуг для приватних та юридичних осіб на базі супутника Ка діапазону; тенденції та перспективи розвитку супутникового зв’язку в Україні, нові можливості супутникового угрупування Eutelsat. Крім того, фахівці ознайомилися з новаціями у широкосмуговому доступі та наданні послуги tooway.

З доповіддю „УДЦР на варті контролю використання частотно-орбітального ресурсу” на конференції виступив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк.

2011-06-16_p03

Він, зокрема, зазначив, що ключовим елементом у забезпеченні раціонального використання частотно-орбітального ресурсу є наявність системи технічних засобів, здатних здійснювати контроль за використанням смуг частот як супутниковими станціями так і земними станціями супутникового зв’язку.

– Ще у 2007 році ми зрозуміли, – сказав Павло Слободянюк, – що затримка з реалізацією та впровадженням системи супутникового моніторингу може призвести до втрати контролю за ситуацією в сфері використання частотно-орбітального ресурсу в Україні. Ніхто тоді в Україні не уявляв наскільки складною є технічна реалізація цього завдання. Проте, доклавши відповідних зусиль, ми можемо сьогодні стверджувати – наша система супутникового моніторингу є однією з найсучасніших у світі.

Дійсно, відзначив далі керівник УДЦР, станція супутникового зв’язку, що функціонує в Україні, дозволяє спостерігати ретрансльовані випромінювання земних станцій на орбітальних позиціях від 20 градусів західної довготи (за азимутом 237o та кутом місця 15o) до 80 градусів східної довготи (за азимутом 123o та кутом місця 15o). У зазначеному діапазоні орбітальних позицій знаходиться 113 супутників, які працюють в С та Ки діапазонах частот.

За  своїми технічними можливостями, наголосив Павло Слободянюк, система супутникового моніторингу УДЦР здатна забезпечувати надання послуг з радіомоніторингу супутникових станцій в інтересах 73 країн світу (44 країни Європи, 22 – Південно-Західної Азії та 7 – Північної Африки).

У 2010 році станція супутникового моніторингу УДЦР внесена до переліку станцій системи міжнародного радіоконтролю.

Павло Слободянюк також підкреслив, що забезпечення ефективного контролю використання частотно-орбітального і радіочастотного ресурсів в Україні базується, з одного боку, на наявності найсучаснішого та ефективного інструменту для вирішення цих завдань, з іншого – на високому професіоналізмі фахівців підприємства.

 

Start typing and press Enter to search