Про це повідомив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк в ході візиту до УДЦР Генерального секретаря Міжнародного Союзу Електрозв’язку (МСЕ) Хамадуна Туре.

 

На зустрічі з високоповажним гостем розглядалися питання підсумків роботи фахівців галузі під час ЄВРО-2012, зокрема, Українського державного центру радіочастот.

 

Павло Слободянюк зазначив, що підготовку до ЄВРО-2012 УДЦР розпочав ще в 2009 році на підставі доручення Національної комісії з питань регулювання зв’язку. Активна фаза реалізації доручення щодо використання радіочастотного ресурсу під час масштабної спортивної події розпочалася після наради між представниками УДЦР, Офісом електронних комунікацій Польщі та УЄФА, де відбулося погодження позицій сторін.

 

Фахівцям підприємства в ході підготовки та проведення ЄВРО-2012 випала найкраща нагода продемонструвати свою майстерність та високий професійний рівень. Проведені в УДЦР планування використання спектру, спрощення порядку видачі дозвільних документів, забезпечення інструментальної оцінки перевірки РЕЗ, а також тісне співробітництво з УЄФА та Офісом електронних комунікацій Польщі забезпечили беззавадову роботу великої кількості обладнання, необхідних для успішного проведення ЄВРО-2012.

 

Наприклад, в період проведення найважливішої спортивної події року УДЦР отримав 3773 заявки від 83компаній на спрощену процедуру для тимчасового присвоєння радіочастот іноземним користувачам, видав 3569 дозволів на експлуатацію РЕЗ.

 

Надійно контролювались смуги радіочастот, виділені для користування УЄФА, системою радіочастотного моніторингу, що включала в себе 8 стаціонарних, 18 мобільних станцій радіоконтролю та 13 переносних засобів радіоконтролю (пеленгаторів). Цими засобами було проконтрольовано понад9000 радіоелектронних засобів, а також 59 наземних станцій супутникового зв’язку.

 

Павло Слободянюк відзначив, що в підготовчий період до ЄВРО-2012, в районі стадіонів чотирьох українських міст було виявлено й усунено дію 87 джерел радіозавад. Також в ході турніру зафіксовано11 випадків радіозавад роботі РЕЗ та 7 незаконно діючих пристроїв.

 

– Отриманий досвід  роботи під час європейського футбольного чемпіонату є досить вагомим та корисним. Збагачення ним є важливим як з точки зору організації роботи спеціалістів під час масштабних заходів так і у наданні користувачам якісних телекомунікаційних послуг, – наголосив Павло Слободянюк.

Start typing and press Enter to search