Український державний центр радіочастот, як розповів під час інтерв’ю журналісту одного із центральних ЗМІ начальник УДЦР Павло Слободянюк,  провів значну роботу для того, щоб забезпечити беззавадове використання засобів радіозв’язку під час ЄВРО-2012.

– На  сьогоднішній день, – повідомив Павло Слободянюк, – ми отримали близько трьох тисяч заявок з-за кордону на використання радіоелектронних засобів. Мені відомо, що якнайменш 76 різного роду мовних компаній і організацій вже висловили бажання щодо використання під час Євро-2012 передавачів. І всі супутникові і мовні передавачі мають працювати в нормальному режимі.

Розповів керівник підприємства й про основні правила використання радіоелектронних засобів під час проведення футбольного чемпіонату, підкресливши, що ці правила визначає не стільки Україна, скільки УЄФА. Вимоги є досить жорсткими: використовувати на території стадіону можна тільки ті РЕЗ, які позначені відповідними стікерами УЄФА. Це стосується і служб швидкої допомоги, і пожежних підрозділів, і міліції, і різного роду охоронних структур.

Вимоги до всіх користувачів РЕЗ єдині – використовувати обладнання на території стадіону мають право ті організації, які акредитовані УЄФА і які отримали відповідні дозволи Українського державного центру радіочастот.

Під час матчів безпосередньо на стадіоні будуть знаходитись групи фахівців УДЦР, оснащених відповідним переносним обладнанням, які, в разі виникнення радіозавад у користувачів мовних передавачів або супутникових станцій, зможуть у стислі терміни знайти джерело завад. Крім того, біля стадіону буде розгорнуто ще 2 стаціонарних пункти контролю, які швидко з’ясують, хто саме заважає, чому заважає і що треба зробити в цій ситуації.

Всього ж у забезпеченні проведення єврочемпіонату братимуть участь майже 120 фахівців УДЦР, які акредитовані УЕФА, мають право доступу на територію стадіону, наділені певними повноваженнями.

Працівники компаній, які ведуть трансляцію матчів, у разі виникнення радіозавад, повинні звертатись до організаторів матчу на відповідних стадіонах. Вони знають, як діяти. Інша ситуація з громадянами, які дивитимуться футбол по телевізору або слухатимуть радіорепортажі. Для них, звичайно,  дуже важливо, щоб не виникало завад під час трансляції футбольної гри. Для того, щоб вони знали, куди звернутися для усунення радіозавад, в Українському державному центрі радіочастот відкрито „гарячу лінію”. За телефоном (044) 422-85-85 можна звертатись українською, російською або англійською мовами. І вам допоможуть розв’язати проблему, якщо завади пов’язані з незаконним застосуванням радіоелектронних засобів.

– Головне для нас, – підкреслив Павло Слободянюк, – забезпечити громадянам України, нашим гостям можливість отримувати задоволення від телекомунікаційних послуг, а саме мати якісні і телевізійне мовлення, і радіомовлення, і мобільний зв’язок. Задля цього ми в ході підготовки до ЄВРО-2012 використовували й європейський досвід. Наші фахівці відвідували декілька разів Польщу і працювали з польськими колегами. І зараз вони будуть присутні при відкритті чемпіонату, подивляться, як організована робота в реальній обстановці. Використовували дещо й з досвіду тих країн, де подібні заходи вже проходили, наприклад проведення олімпіади у Китаї.

Те, що нами зроблено, сказав керівник УДЦР, за оцінками європейських фахівців і фахівців УЕФА, знаходиться абсолютно на європейському рівні.

Start typing and press Enter to search