2012-02-22-pvs

Напередодні Дня захисника Вітчизни начальник Українського державного центра радіочастот Павло Слободянюк  відповів на запитання, що стосуються ролі і місця підприємства в системі забезпечення безпеки держави, значення УДЦР для здійснення функцій чіткого регулювання радіочастотним ресурсом України.

 

- Шановний Павле Васильовичу, Український державний центр радіочастот належить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Ви можете детальніше розповісти, що під цим розуміється? 

 

П.С.: – Перш за все, відзначу, що Український державний центр радіочастот є державним підприємством, яке знаходиться у сфері управління Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Саме це і покладає на колектив підприємства певні зобов’язання та відповідальність за чітке виконання покладених на нас чинним законодавством повноважень.

 

А вони є дійсно важливими, мають особливе значення для забезпечення ефективного і раціонального використання радіочастотного ресурсу держави в інтересах усіх категорій користувачів з метою економічного, соціального, інформаційного та культурного розвитку країни, зміцнення її обороноздатності. Іншими словами, ми призвані запобігати порушенням у галузі зв’язку або вчасно виявляти ці порушення та усувати їх.

 

От скажіть, будь ласка, чи важливими є питання присвоєння радіочастот, призначення позивних сигналів, реєстрації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, видачі дозволів? А чи потрібно проводити радіочастотний моніторинг використання радіочастотного ресурсу, забезпечувати електромагнітну сумісність РЕЗ і ВП, проводити технічний контроль телекомунікаційних мереж? Чи зможемо, нарешті, ми обійтися без проведення міжнародного захисту та координації радіочастот, а також без виконання повного комплексу робіт з підтвердження відповідності (сертифікації) технічних засобів в державній Системі сертифікації УкрСЕПРО? Звичайно, що без цього сучасне інформаційне суспільство існувати просто не може!

 

Ви тільки уявіть собі, що станеться, коли власники хоча б певної частки РЕЗ почнуть працювати так, як кожному заманеться? Вони, наприклад, самі почнуть обирати для себе радіочастоти, визначати потужність засобів зв’язку. Тоді всім важко буде розібратися у хитросплетінні сигналів, звуків, перемовин. Респонденти будуть заважати один одному, не чутимуть адресатів. Неможливим стане підтримання в нормальному режимі роботи засобів спецзв’язку – рятувальної та медичної служб, МВС тощо. А які б проблеми виникли при сповіщенні про виникнення надзвичайних ситуацій, як би здійснювалося управління військами, повітряним рухом і залізничними перевезеннями, як би відбувалося мореплавство? Це був би суцільний хаос! А додайте до цього невпевнений прийом телевізійних і радіосигналів…

 

Саме тому фахівці нашого підприємства уважно й відповідально ставляться до присвоєння радіочастот і видачі дозволів на експлуатацію РЕЗ, моніторингу використання радіочастотного ресурсу, забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ, виявлення та усунення радіозавад, надання дозволів на ввезення радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв. Кожний працівник добре розуміє: від цього залежить безпека нашого суспільства і кожної людини.

 

- І є тут якісь результати?

 

П.С.: – Безперечно є. Ми вже маємо п’ятнадцятирічний досвід у сфері управління радіочастотним ресурсом. Щороку УДЦР проводить міжнародну координацію 4-5 тисяч частотних присвоєнь України та понад 8 тисяч присвоєнь радіочастот інших країн. Тільки у 2011 році нами підготовлено 14247 висновків щодо електромагнітної сумісності РЕЗ. Також щороку підприємство надає понад 40 тисяч  дозволів для стаціонарних РЕЗ і 100 тисяч – для РЕЗ децентралізованого присвоєння. Ми щодня виявляємо десятки незаконно діючих передавачів і різноманітних пристроїв.

 

Можемо занести до списку корисних для суспільства справ й діяльність щодо захисту українського ринку від неякісних та недозволених до застосування в Україні мобільних терміналів, і боротьбу з їх незаконним ввезенням в Україну і реалізацією, і забезпечення додаткових надходжень до державного бюджету. У цифрах це виглядає наступним чином. Фахівці УДЦР протягом року, що минув, оформили дозволи на ввезення з-за кордону 9078551 одиницю РЕЗ, з них  6417447 терміналів. До держбюджету в 2011 році за рахунок митних платежів від ввезення лише мобільних телефонів надійшло понад 1,2 мільярдів гривень проти 62 мільйонів гривень у 2008 році.

 

Це і є основними результатами регулювання РЧР, спрямованого на забезпечення та захист інтересів держави.

 

- Через це, мабуть, невипадковим є той факт, що на підприємстві працює багато, тих, хто  пройшов армійську школу…

 

П.С.: – На підприємстві працює близько 300 чоловіків, з них понад 100 є колишніми військовослужбовцями. Але хочу, щоб у вас не склалося хибного враження щодо нашої кадрової політики. Добір спеціалістів ми здійснюємо виключно за професійними критеріями. Перевагу надаємо більш підготовленим фахівцям. А ось це й доводять колишні військовослужбовці. До того ж, вони пройшли перевірку в екстремальних умовах. Відрізняються міцним здоров’ям, витривалістю, дисциплінованістю й відповідальністю. Це, вважаю, для нас є дуже важливим. Вони, крім того, мають прекрасний рівень спеціальної підготовки й необхідний досвід. Дехто з них взагалі є універсальними працівниками й унікальними фахівцями. Раніше вони гідно проходили службу у збройних силах, структурах МНС, МВС і СБУ. Претензій до них практично немає. Адже вони мають навички керівництва людьми, уміють працювати у складі команди, добре розбираються у людських характерах, знають потреби клієнта, прагнуть працювати, як кажуть, на совість. Ми добре розуміємо і доповнюємо один одного.

 

Відзначу, що кадровий потенціал УДЦР є динамічним і відповідає високим стандартам,  а колектив є стабільним і високопрофесійним. Свої зусилля спрямовуємо на успішне вирішення поточних завдань і реалізацію стратегічних планів ефективного і раціонального використання радіочастотного ресурсу.

 

- Щоби ви, шановний Павле Васильовичу, сьогодні побажали тим, хто своєю працею робить внесок у забезпечення безпеки держави і захищає інтереси Вітчизни, вашим колегам?

 

П.С.: – Для кожного з нас День захисника Вітчизни пов’язаний з людською гідністю, мужністю, силою духу та відданістю Батьківщині. Це свято тих, хто у будь-який момент готовий боронити від ворога власну домівку і рідний край, хто дбає про захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної  й інформаційної безпеки. Успіхів всім у вірному служінні Батьківщині. Нехай ця благородна справа стане справою вашої честі і життя.

 

Бажаю всім здоров’я, невичерпної енергії, впевненості у завтрашньому дні, нових звершень в ім’я розквіту України!

Start typing and press Enter to search