У 61 номері «Офіційного вісника України», що вийшов з друку 20 серпня 2013 року, оприлюднено рішення НКРЗІ від 25.06.2013 № 390 «Про внесення Змін до Регламенту аматорського радіозв’язку України», зареєстроване Мін’юстом України за № 1174/23706 від 12.07.2013 р.

Зміни до Регламенту внесено у зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 05.09.2012 № 838 «Про внесення змін до Плану використання радіочастотного ресурсу України» та набранням чинності Закону України від 17.11.2011 № 4061 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізичної особи-підприємця». Розроблений Комісією документ створить правові основи функціонування радіоаматорства в Україні та приведе Регламент у відповідність до вимог чинного законодавства України, а також міжнародних рекомендацій щодо функціонування та розвитку радіоаматорського руху.

Запропоновані Комісією зміни задовольняють потреби українських радіоаматорів. Так, до цього часу діяла редакція Регламенту аматорського радіозв’язку України, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 21.10.2010 № 475 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.02.2011 за № 205/18943, де були частково обмежені можливості радіоаматорів для роботи у деяких діапазонах радіочастот.

Прийняття цього документу сприятиме створенню необхідних умов для самореалізації громадян України у сфері радіоаматорства і радіоспорту, підвищення їхніх навичок у проведенні переговорного радіозв’язку, передачі різноманітних даних і технічних досліджень, розвитку навичок радіоаматорства і радіоспорту серед дітей та молоді в радіогуртках та радіоклубах, можливості використання радіоаматорського зв’язку, у випадку, коли звичайні засоби зв’язку тимчасово вийшли з ладу або не можуть бути використані для оповіщення і зв’язку у надзвичайних ситуаціях.

Нова редакція Регламенту дозволить українським радіоаматорам на рівних виборювати високі місця на міжнародних змаганнях з радіоспорту, підвищуючи імідж України як держави розвинутих радіотехнологій.

Зміни до Регламенту погодили Міністерство оборони України, Держспецзв’язку, Антимонопольний комітет України та Держпідприємництво.

Start typing and press Enter to search