На засіданні Робочої групи, яке днями завершилося, обговорено комплекс питань, пов’язаних в вивченням використання радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення в діапазоні СХ/ДХ країн-учасниць РСЗ.

 

У засіданні брали участь 9 представників від Адміністрацій зв’язку країн Регіональної Співдружності та 11 представників від АЗ України.

 

В ході обговорення питань порядку денного технічні експерти заслухали звіти представників АЗ Азербайджанської Республіки, Республіки Білорусь, Киргизької Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республіки Узбекистан та України про результати розрахунків ЕМС планових частотних присвоєнь 171, 549, 873 кГц, враховуючи їх переведення в незалежний режим роботи, а також про плани впровадження цифрового радіомовлення в діапазонах СХ/ДХ (DRM, HD Radio та ін.).

 

Крім того, Робоча група затвердила результати розрахунків ЕМС для подальшого використання, провела аналіз причин перевищення напруженості полів по відношенню до синхронного режиму мереж та зафіксувала еталонну ситуацію.

 

Також експерти розглянули вплив перевищення напруженості поля на змінення радіусу зони обслуговування РЕЗ при переході з синхронного в незалежний режим роботи, провели теоретичний аналіз зменшення зон обслуговування частотних присвоєнь 171 кГц при паритетному зменшенні потужностей в 2,4 та 8 разів для використання в несинхронному режимі роботи тощо.

 

Учасники засідання також домовилися проаналізувати можливості усунення колізій при переході в незалежний режим роботи планових національних частотних присвоєнь.

 

Крім того, технічні експерти вирішили просити Виконком РСЗ звернутися до АЗ Естонії з питанням щодо перспектив використання частотного присвоєння „Талін 873” кГц в синхронному чи незалежному режимах роботи, а також до комісії РСЗ з ЕМС РЕЗ та з радіомовлення щодо організації проведення порівняльного аналізу стандартів цифрового радіомовлення в діапазонах СХ/ДХ: DRM ТА HD Radio тощо.

 

Про хід робіт та пропозиції, підготовлені цією Робочою групою голова РГ СХ/ДХ Олександр Бондаренко – начальник відділу радіомовної служби УДЦР – доповідатиме на 29/35 спільному засіданні Комісії РСЗ з ЕМС РЕЗ, яке відбудеться 7-9 вересня поточного року в Баку.

Start typing and press Enter to search