В період з 14 по 16 жовтня 2015 року в м. Рига, Латвійська Республіка, делегація УДЦР на чолі із заступником директора департаменту радіослужби Дмитром Проценком взяла участь в 8-му зібранні Північно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (NЕDDІF) та провела низку двосторонніх обговорень з делегаціями сусідніх держав.

Технічні експерти адміністрацій зв’язку Латвії, Литви, Німеччини, Польщі, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини, Фінляндії та Чеської Республіки, які є членами NЕDDІF, а також  запрошені у якості спостерігачів експерти Білорусії, Болгарії, Грузії, Данії, України та Швеції обмінялись інформацією щодо поточного стану та підходів до майбутнього використання діапазону частот 470-862 МГц.

Основну увагу учасників NEDDIF було зосереджено на питаннях координації потенційного перепланування радіочастотного ресурсу для радіомовної служби в смузі частот 470-694 МГц, зокрема в контексті впровадження систем рухомого зв’язку ІМТ/LTE в смузі частот 790-862 МГц (так званий “І цифровий дивіденд”) та планів ряду країн Європи щодо майбутнього вивільнення смуги частот 694-790 МГц (так званий “ІІ цифровий дивіденд”) для використання мобільними широкосмуговими мережами зв’язку.  Наразі такі країни як Грузія і Румунія вже не використовують смуги частот І і ІІ цифрових дивідендів для телевізійного мовлення, а країни Європи провели або завершують процеси ліцензування використання смуги частот 790-862 МГц для надання послуг мобільного широкосмугового зв’язку.

Великий інтерес викликала інформація Офісу електронних комунікацій Польщі про очікуване завершення аукціону з видачі ліцензій в діапазонах 800 МГц та 2.6 ГГц, за результатами якого вартість цих ліцензій може перевищити 2 мільярди євро.

На засіданні NЕDDІF делегацією УДЦР була надана інформація стосовно поточного використання діапазону частот 470-862 МГц в Україні, представлена презентація з практичними пропозиціями щодо можливого перепланування цифрового наземного телевізійного мовлення в смузі частот 470-694 МГц з максимальним використанням технічних можливостей стандарту DVB-T2, а також проведені двосторонні обговорення зазначених пропозицій УДЦР з експертами радіочастотних органів Білорусі, Польщі, Словаччини, Румунії та Угорщини.

Під час засідання NЕDDІF значну увагу також було приділено питанням укладання двосторонніх координаційних угод з використання смуги радіочастот 694-790 МГц наземними системами в прикордонних районах, що здійснюється в рамках підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку 2015 року.

Делегацією УДЦР був переданий угорській стороні відповідний двосторонній технічний документ, укладений між Україною та Угорщиною, та був отриманий для підписання шляхом листування двосторонній технічний документ між Україною та Словацькою Республікою, підписаний словацькою стороною.

Враховуючи важливість участі всіх країн регіону Північно-Східної Європи в виробленні спільних підходів до майбутнього використання та координації частот в діапазоні 470-862 МГц, NЕDDІF має намір офіційно звернутись до Адміністрації зв’язку України щодо набуття членства в цьому форумі.

Наступне засідання NЕDDІF планується провести в Польщі, у березні 2016 року.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search