Про виконання важливого  для безпеки мореплавства  завдання прес-службу держпідприємства поінформував начальник Центру з сертифікації УДЦР Олександр Лисенко.

Він, зокрема, зазначив, що Центр з сертифікації виконав комплекс робіт з оцінки відповідності гідрометеорологічного буя марки Fugro моделі SW Midi 185 – складної і потужної  системи  моніторингу океанографічних та метеорологічних даних.

Протягом декількох тижнів фахівці проводили дослідження конструкції буя  як радіоелектронного пристрою та перевіряли його на відповідність вимогам національних стандартів, відповідність яким надає презумпцію відповідності радіообладнання вимогам Технічного регламенту радіообладнання і телекомунікаційного кінцевого (термінального) обладнання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 679 від 24.06.2009.

Установа – замовник була задоволена якістю проведених робіт.

На адресу ЦС УДЦР дирекція Державної установи «Держгідрографія» надіслала лист, в якому висловила  щиру вдячність керівництву за співпрацю, а також подякувала фахівцям за оперативне та якісне проведення робіт з оцінки відповідності продукції.

«Для нас ця робота була важливою, оскільки  від даних метеорологічного обладнання залежить безпека судноплавства в Одеській затоці Чорного моря. З введенням в експлуатацію цього технічного засобу, який днями успішно пройшов процедуру відповідності у ЦС УДЦР, судноводії найоперативніше отримуватимуть достовірні дані про гідрометеорологічні умови у районі виконання завдань, що є значним чинником безпечної експлуатації суден», – йдеться у листі дирекції ДУ «Держгідрографія».

Для довідки: гідрометеорологічний буй марки Fugro здатний вимірювати найрізноманітніші океанографічні та  метеорологічні параметри, зокрема, висоту хвиль, напрямок їх руху, швидкість поверхневих та глибинних течій, температуру та електропровідність води, швидкість та напрямок вітру, атмосферний тиск, вологість повітря, його температуру тощо та передавати по радіоканалу відповідну інформацію користувачам.

 

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search