На підставі рішення Спільної Координаційної комісії щодо запобігання, виявлення та припинення порушень законодавства у галузі зв’язку, до складу якої входять представники ДДН НКРЗІ, фахівці УДЦР та співробітники обласного управління МВС України, в Тернопільській області проведено спільні заходи з припинення роботи незаконної діючих передавачів.

В результаті оперативних заходів було виявлено низку радіоелектронних засобів типу Rocket M2 та NanoStation системи передавання даних широкосмуговим радіодоступом без дозволу на експлуатацію від Українського державного центру радіочастот. Роботу зазначених пристроїв припинено. Особи власників РЕЗ встановлюються працівниками УМВС України для притягнення їх до адміністративної відповідальності за ст.146 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Подібні факти виявлені також фахівцями Подільської філії у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях, де було зафіксовано понад 30 НДП, а також фахівцями Північно-східної філії. В Чугуївському районі Харкова, наприклад, незаконно експлуатувалися 32 радіоелектронні засоби.

Чимало подібних порушень виявляється фахівцями УДЦР й в інших регіонах України, в результаті чого власники РЕЗ притягуються до відповідальності.

Так, наприклад, днями у Камінь-Каширському районному суді Волинської області відбувся розгляд справ про адміністративні правопорушення відносно двох мешканців міста, які здійснювали експлуатацію 5 передавачів з доступу до мережі Інтернет, не отримавши при цьому від УДЦР передбачених законом України «Про радіочастотний ресурс України» дозволів на експлуатацію РЕЗ.

Провину обох порушників в судовому засіданні було доведено завдяки наданим Волинським обласним відділом Західної філії протоколам інструментальної оцінки характеристик виявленого незаконно діючого пристрою, а також оперативним діям представників Департаменту державного нагляду НКРЗІ та співробітників правоохоронних органів. Суддею, головуючим по справі, на незаконнослухняних користувачів було накладено відповідні штрафи. Їм також доведеться сплатити судовий збір.

Нагадаємо, що лише за третю декаду жовтня було виявлено 391 незаконно діючий пристрій широкосмугового доступу, а в цілому за місяць їх кількість склала більше тисячі одиниць.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search