Протидіяти «сірим» схемам можна за рахунок обов’язкової реєстрації мобільних терміналів у базі даних кодів ІМЕІ, але для цього своє слово повинні сказати законодавці

У минулі вихідні на Сумщині у пункті пропуску «Конотоп» прикордонники спільно з працівниками митниці, за інформацією СБУ, виявили та вилучили під вагонною рамою поїзда «Одеса–Москва» 16 планшетів iPad та 55 мобільних телефонів iPhone. Товар, приблизна вартість якого склала 980 тисяч гривень, вилучили та передали представникам фіскальної служби.

На жаль, останнім часом такі випадки не поодинокі. Днями прикордонники Могилів-Подільського загону та працівники митниці виявили сховок з мобільними телефонами в автомобілі громадянина Молдови. Про це повідомляє прес-служба Державної прикордонної служби України.

Перевіряючи автомобіль «Mitsubishi», яким їхав молдованин із сусідньої країни, працівники пункту пропуску виявили під сидінням автомобіля схованку. У якій знаходилося 25 мобільних телефонів марки «Samsung» S-5. На порушника, 30‑річного молдованина, складено адмінпротоколи, телефони вилучили.

Саме про боротьбу з контрабандним та контрафактним товаром йшлося під час прес-конференції на тему «Стоп контрабанді! Щороку Україна втрачає 1,5 млрд. гривень від «сірих» схем імпорту мобільних пристроїв. Пора це зупинити!», яка відбулася 20 квітня в Інформаційному агентстві «Українські новини».

Учасники заходу говорили про те, що новий склад Верховної Ради України намагається виправити цю ситуацію. З цією метою підготовлено законопроект №1888 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України» (автор законопроекту народний депутат Олександр Данченко, Голова Комітету Верховної Ради України з інформатизації та зв’язку).

Даний законопроект передбачає внести відповідні зміни до законодавчих актів, які дозволять державі очистити ринок мобільних пристроїв від неякісної продукції та нелегальних імпортерів, спростити дозвільну систему для сумлінних гравців ринку та гармонізувати українське законодавство з вимогами Європейського Союзу.

Законопроект №1888 знайшов підтримку як з боку регулятора галузі – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв‘язку та інформатизації, так і з боку сумлінних гравців ринку, зокрема, Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search