В місті Рівне фахівці регіональної філії УДЦР спільно з представниками  Державної інспекції зв’язку та співробітниками обласного Управління МВС України перевірили порядок реалізації радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв в торговельних мережах.

В одному з магазинів міста виявлено факт продажу значної кількості мобільних терміналів китайського виробництва, які не мали сертифікатів відповідності. Це означає, що на український ринок вони потрапили у незаконний спосіб. Коди ІМЕІ телефонів, які намагалися реалізувати продавці, також відсутні в узагальненій базі даних, яку веде Український державний центр радіочастот.

Наслідки перевірки цього магазину були не втішними для продавця  мобільних терміналів. На приватного підприємця, що знехтував законом України «Про радіочастотний ресурс України», а також інструкцією «Про порядок  реалізації в Україні РЕЗ та ВП», складено протокол за ст.146 Кодексу України Про адміністративні правопорушення. Співробітником УМВС «нелегальні» мобільні телефони, вилучені.

УДЦР вкотре застерігає підприємців від спроб реалізовувати в Україні несертифіковані РЕЗ та ВП. Вони можуть зашкодити здоров’ю їх користувачів.

Start typing and press Enter to search