В Українському державному центрі радіочастот завершилась ІІІ науково-практична конференція “Актуальні питання регулювання у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом”.

 

Національна комісія з питань регулювання зв’язку України, яка була організатором заходу проводила його спільно із Державним підприємством “Український державний центр радіочастот”, Державним університетом інформаційно-телекомунікаційних технологій та Одеською національною академією зв’язку ім. О.С. Попова.

 

 У конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, операторів та провайдерів телекомунікацій, науково-дослідних та вищих навчальних закладів, а також члени НКРЗ. Серед її учасників були 10 докторів та 20 кандидатів технічних та економічних наук.

 

2009-nkrzconf-01

Діловий тон конференції задав Голова НКРЗ Сергій Колобов.

 

Від Українського державного центру радіочастот учасників форуму привітав Павло Слободянюк. Керівник підприємства коротко розповів присутнім про діяльність Центру, на території якого проходить конференція. За словами начальника УДЦР, Центр є одним з провідних вітчизняних підприємств як в цілому по Україні, так і в галузі телекомунікацій.

2009-nkrzconf-02

– Впродовж останніх років, – підкреслив він, – було побудовано Єдину автоматизовану систему радіочастотного моніторингу, впроваджено програмно-технічний комплекс для автоматизації робочих місць з планування частотних присвоєнь для окремих видів радіозв’язку та технічного контролю телекомунікаційних мереж, створено Випробувальний центр у складі випробувальної лабораторії та Органу сертифікації техніки зв’язку, які діють в Системі УкрСЕПРО та здійснюють оцінку відповідності, в тому числі проведення сертифікаційних випробувань технічних засобів.

2009-nkrzconf-03

Після завершення урочистої частини конференції відбулися пленарні засідання. За напрямами діяльності виступили члени НКРЗ – Володимир Звєрєв, Анатолій Тичинський, Сергій Мирний, а також представник УДЦР провідний інженер управління науково-технічного забезпечення, доктор технічних наук Олександр  Нестеренко. Учасникам заходу він презентував нещодавно введену в експлуатацію автоматизовану систему обліку мобільних терміналів на території України.

2009-nkrzconf-04

Існуючі проблеми в галузі зв’язку та шляхи їх розв’язання також розглядалися під час роботи секцій. На одній з них, де йшлося про ефективність використання радіочастотного ресурсу та впровадження новітніх радіотехнологій,  від Українського державного центру радіочастот виступили начальник відділу радіомовної служби Олександр Бондаренко (співавтор доповіді – начальник сектору Сергій Кацин) та начальник відділу планування використання частот  Ігор Гепко.

2009-nkrzconf-05

У рамках конференції була організована виставка обладнання радіотехнічного контролю, яку підготувало управління радіочастотного моніторингу УДЦР. Вперше на виставці була представлена спеціалізована станція технічного контролю, яка призначена для виконання робіт з радіочастотного моніторингу у діапазоні частот від 9 кГц до 40 ГГц та інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ у зазначеному діапазоні.

 

У сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України учасники конференції прийняли ряд важливих рішень (з текстом рішення можна ознайомитися на сайті НКРЗ -www.nkrz.gov.ua).

 

Start typing and press Enter to search