Вирішення проблеми контрабанди мобільних терміналів знаходиться в законодавчій площині

Днями на українсько-польському кордоні у пункті пропуску «Шегині» прикордонники спільно з працівниками митниці виявили та вилучили з під сидіння одного з мікроавтобусів «Мерседес» 9 смартфонів «Apple iPhone 6 Space Grey, 64 Gb». Товар, приблизна вартість якого склала понад 160 тисяч гривень, передали представникам фіскальної служби, повідомляє Державна прикордонна служба (ДПС).

На жаль, факти ввезення в Україну коштовних мобільних терміналів з порушенням законодавства не поодинокі.

У квітні на Сумщині у пункті пропуску «Конотоп» було виявлено під вагонною рамою поїзда «Одеса – Москва» 16 планшетів iPad та 55 мобільних телефонів iPhone, а в пункті пропуску Могилів-Подільського загону прикордонники знайшли під сидінням автомобіля 25 мобільних телефонів марки «Samsung» S-5.

З початку року, як повідомляла прес-служба ДПС України, лише в одному з пунктів пропуску прикордонники виявили незаконне переміщення через кордон 82 смартфони марки «Apple». Вартість партії телефонів склала близько 1 млн. гривень.

Як уже повідомлялося раніше, вирішення проблеми контрабанди мобільних терміналів знаходиться в законодавчій площині.

Саме на це направлений законопроект №1888 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту інтересів держави, споживачів телекомунікаційних послуг та удосконалення державного регулювання у сфері користування радіочастотним ресурсом України».

Зокрема, пропонується створення Реєстру ідентифікаторів який включає в себе ідентифікатори кінцевого обладнання (терміналів) дозволених, тимчасово дозволених, а також не дозволених (заборонених) для використання в телекомунікаційній мережі загального користування.

Це дозволить підвищити ефективність боротьби із ввезенням, реалізацією та використанням кінцевого обладнання (мобільних телефонів, планшетів тощо), не дозволеного для використання на території України та із несанкціонованою зміною міжнародних ідентифікаторів (кодів IMEI) терміналів, що використовується в телекомунікаційній мережі.

До речі, сумлінні імпортери, які звикли працювати на телекомунікаційному ринку чесно та прозоро, продовжують на добровільній основі вносити коди ІМЕІ в базу даних. Сьогодні в ній налічується понад 1 400 000 кодів.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search